درخواست مزدور!

«زلنسکی» برای نخستین بار خواستار اعزام نیرو از سوی ناتو شده است

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌ جمهوری اوکراین برای نخستین بار از زمان آغاز جنگ در کشورش، اعزام نیرو از سوی کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را خواستار شد و تحقق این مساله می‌تواند اروپا و آمریکا را به طور مستقیم به جنگ با روسیه وارد کند.

به گزارش شهروند آنلاین از روزنامه نیویورک تایمز، اوکراین برای نخستین‌بار از زمان آغاز جنگ با روسیه در فوریه ۲۰۲۲، به صورت رسمی از ناتو درخواست نیرو کرده است. اقدامی که به نوشته این روزنامه می‌تواند اروپا و آمریکا را به طور مستقیم وارد جنگ با روسیه کند.

این روزنامه همچنین آورده است که آمریکا به عنوان یکی از اعضای اصلی ناتو در حال بررسی این درخواست اوکراین است.

گزارش‌ها نشان می‌دهند اوکراین درخواست آموزش ۱۵۰ هزار نیروی جدید را ارائه داده است و همین امر ائتلاف نظامی پیمان آتلانتیک شمالی را بیش از پیش به اعزام نیرو به کی‌یف نزدیک‌تر کرده است که می‌تواند اقدامی دیگر در راستای از بین رفتن یکی دیگر از خطوط قرمز قبلی اعضای ناتو باشد.

ژنرال چارلز کوینتن براون جونیور رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات‌ متحده در همین خصوص اعلام کرد که احتمال استقرار مربیان برای آموزش در داخل اوکراین وجود دارد. او در عین حال خاطرنشان کرد که مربیان آمریکایی و ناتو به راحتی می‌توانند از سوی نیروی هوایی روسیه هدف قرار گیرند.

روزنامه نیویورک تایمز نیز در همین خصوص شرح داده است که آمریکا باید از هر مربی ناتو حاضر در داخل خاک اوکراین در برابر هرگونه حمله دفاع کند.

ولودیمیر زلنسکی شامگاه پنجشنبه در برنامه‌ای، این درخواست را خطاب به کشورهای عضو ناتو مطرح کرد و گفت روسیه در تلاش برای گسترش جنگ است.

او افزود: ما باید با هر وسیله ممکن روسیه را وادار به یک صلح واقعی و عادلانه کنیم.

رئیس ‌جمهوری اوکراین در حال حاضر تمامی سفرهای خارجی خود را به دلیل تشدید حملات روسیه به منطقه خارکیف لغو کرده است.

اولین فارکس یکی از مقام‌های ارشد سابق پنتاگون در اوکراین در دوران دولت باراک اوباما رئیس‌ جمهوری پیشین آمریکا در همین خصوص به نیویورک تایمز گفت: «به یاد داشته باشید، زمانی که روسیه برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ به کریمه حمله کرد، ما تعداد نیروهای بیشتری را برای آموزش به اوکراین فرستادیم و این کار را تا سال ۲۰۲۲ انجام می‌دادیم. اما پس از آن ترسیدیم و نیروها را خارج کردیم»./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.