زندگی در جهنم صهیونیست‌ها!

رنج مردم غزه از دید مقامات سازمان ملل

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور اضطراری و بشردوستانه با توجه به بسته بودن گذرگاه‌های نوار غزه و ممانعت رژیم صهیونیستی از کمک‌رسانی بویژه به شمال این منطقه هشدار داد که قحطی در شمال نوار غزه نزدیک است.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از الجزیره، مارتین گریفیتس صبح امروز یکشنبه در سخنانی در شهر دوحه قطر افزود: ساکنان نوار غزه با بحرانی غیر قابل تحمل در سایه بسته بودن گذرگاه‌ها و نبود کمک‌ها در شمال نوار غزه روبه‌رو هستند.

او ادامه داد: ساکنان شهر رفح در جنوب نوار غزه نیز در جهنم به سرمی‌برند و ۶۰۰ هزار نفر از آنها در روزهای گذشته مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند.

گریفیتس تصریح کرد: آنچه در غزه روی می‌دهد، نقض قانون بشردوستانه بین‌المللی است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که کمیسر کل آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) نیز روز شنبه در سخنانی نسبت به وضعیت فاجعه بار شهر «رفح» در پی حملات رژیم صهیونیستی و خطر آوارگی برای ۸۰۰ هزار فلسطینی دیگر در این منطقه هشدار داد.

«فیلیپ لازارینی» گفت که حدود ۸۰۰ هزار نفر یعنی نیمی از جمعیت رفح، به دلیل عملیات نظامی رژیم اسرائیل مجبور به فرار هستند.

او افزود: این ادعا که غیرنظامیان در غزه می‌توانند به مناطق امن بروند، نادرست است.

کمیسر کل آنروا ادامه داد: سازمان‌های بشردوستانه مواد لازم از جمله غذا و اقلام اساسی در اختیار ندارند که به اهالی غزه بدهند.

لازارینی ادامه داد که هیچ منطقه و مکان امنی در غزه وجود ندارد و هیچکس در غزه در امان نیست.

به گزارش ایرنا، کابینه جنگ رژیم صهیونیستی ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ (۶ می ۲۰۲۴) نیز به رغم مخالفت‌های بین‌المللی، حمله زمینی به شهر رفح را تائید کرد.

ارتش رژیم اشغالگر، از ۱۸ اردیبهشت بخش فلسطینی گذرگاه رفح در شرق این شهر را اشغال کرده‌ است. به این ترتیب، رفح شاهد حملات هوایی و گلوله باران شدید رژیم اسرائیل در تمامی مناطق خود از جمله مناطق مسکونی بوده و این رژیم با حمله به سمت گذرگاه رفح، تنها دروازه فلسطینیان غزه را به روی جهان بسته است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.