سردار سلامی: اسرائیل چیزی جز منطق زور را نمی‌فهمد

فرمانده‌ کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه عملیات وعده صادق از دید ما یک عملیات محدود بود، عنوان کرد: هدف از این عملیات ضربه‌زدن به دو نقطه با تعداد محدودی پهپاد و موشک برای تنبیه یک رژیم خشن و بی‌عقل بود که چیزی جز منطق قدرت نمی‌فهمد.

به گزارش شهروند آنلاین، سردار سرلشکر حسین سلامی، فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در مراسم اختتامیه جام رسانه‌ای امید اظهار داشت: آرایش جنگی حق و باطل در بعد رسانه‌ای کاملاً واقعی، پیوسته و شبانه‌روزی است.

او افزود: ما قدر رسانه‌ها را می‌دانیم چراکه آن چیزی که قادر است اقدامات در سطح تاکتیکی را به یک واقعیت در سطح راهبردی تبدیل کند رسانه است و شاید حقیقی‌ترین مصداق این موضوع همین عملیات وعده صادق باشد.

سردار سلامی اسرائیل را سرپل سیاسی برای تنظیم سیاست‌های  آمریکا در منطقه جهان اسلام دانست و عنوان کرد: ما باید قلب سیاسی استکبار و نقطه‌ای را که به‌ عنوان منفعت حیاتی آمریکا تلقی می‌شود، نشانه می‌گرفتیم. رژیم صهیونیستی موجودی موذی، خشن و مولد ناامنی است که ارمغان آن آوارگی، جنگ، محو ارزشهای انسانی و عاطفه‌هاست، ما باید به این نقطه حمله می‌کردیم.

فرمانده‌ کل سپاه عنوان کرد: رسانه‌ها ادراک ما از واقعیات بیرون را شکل می‌دهند و فضای ذهنی ما را با رخدادها و روندها آگاه و آشنا می‌کنند. رسانه‌ها واقعیات و رویدادها را از درون یک نقطه به یک سطر و حجمی از تصور و انگاره بدل می‌کنند. رسانه‌ها بینایی سیاسی ایجاد می‌کنند آن هم در عصری که دشمنان به ‌دنبال نگاه‌داشتن جوامع در جهل هستند تا واقعیات را آن‌گونه که هستند، نشناسند. رسانه‌ها پیش‌فرض‌های جوامع را شکل می‌دهند و هنجارهای اجتماعی را می‌سازند، خوب و بدهای جوامع را تعریف می‌کنند و مشعل امید را روشن می‌کنند یا گاهی شعله‌های امید را در جوامع خاموش می‌کنند.

او ابراز کرد: ما در عملیات وعده صادق می‌دانستیم آرایشی که برابر ما قرار دارد، جهانی است و گستره آن منطقه‌ای است، شبیه به آنچه در جنگ‌های جهانی رخ داده است. ما می‌دانستیم که یک ائتلاف علیه ما شکل خواهند داد و به میدان خواهند آمد اما تصمیمی که برای این اقدام گرفته شد از یک قلب متصل به وحی و صاحب یک حکمت و ژرف‌اندیشی و دشمن‌شناسی شکل گرفت که یک حرکت استثنایی در تاریخ از جهت دیگر بود.

سرلشکر سلامی ادامه داد: وسعت این تصمیم و شجاعتی که در آن بود و حکمتی که از آن پشتیبانی می‌کرد، پیامد بسیار قوی و گسترده‌ای دارد که این عملیات را به آینده متصل می‌کرد و این امر از رهبری انقلاب ما نشات گرفت.

فرمانده‌ کل سپاه پاسداران گفت: اهمیت رسانه هرگز از اهمیت کسی که در میدان است کمتر نیست، این را نه در وعده صادق که در بسیاری از رخدادهای جامعه خودمان تجربه کرده‌ایم.

او یادآور شد: من دانشجوی یک ترم پیش از انقلاب هستم، در آنجا مطالعات فراوان داشتیم اما همه این موارد برای کشور ما مفاهیمی روی کاغذ بود و حتی تجسم هندسی و فیزیکی از یک ماهواره نداشتیم، همه‌چیز در آن زمان تئوریک بود و بعد از مدتی از اذهان می‌گریخت، ما بودیم و نیازهایی که دیگران باید تأمین می‌کردند. آنان از منابع مادی ما ارتزاق می‌کردند و پسماندها و ته‌مانده کار خود را با تفاخر به ما می‌فروختند، این واقعیت ایران پیش از انقلاب بود.

فرمانده‌ کل سپاه اضافه کرد: اما امروز در برجسته‌ترین فراز تاریخ ایران قرار داریم و می‌توانیم بدون هراس پنجه در پنجه قدرت‌ها بیندازیم و اراده خود را بر آنان تحمیل کنیم. زمانی برای ما «ساخت ایران» یک آرزو بود. اخبار می‌گفت برای اولین‌بار در اروپا و آمریکا یک اتفاق رخ داده است و جای ما در این اخبار خالی بود و فقط آن را ترجمه می‌کردیم اما هرروز از چند دستاورد ملی ارزشمند در خط فناوری‌های نوین خبر منتشر می‌شود. ما از بیان دستاوردها و پیشرفت‌های خود عقب مانده‌ایم و رسانه باید به این امر کمک کند.

سردار سلامی تأکید کرد: دشمن می‌خواهد این زیبایی و شکوه را از ما بگیرد و حداقل با تحریف کلام از موضع خود چشم‌ها را بر واقعیات ببندد و یک جهل را میان ما بیفکند. شب حمله وعده صادق، مردم از این رخداد شادی کردند؛ در حالی که در دیگر کشورها اغلب مردم شب انجام یک عملیات در ترس و واهمه قرار می‌گیرند، این کشوری است که از تهدیدات، فرصت می‌سازد.

او تأکید کرد: ما بدون دشمن بزرگ و میدان تهدید رشد نمی‌کردیم. اگر تحریم اقتصادی جهانی نبود به این سطح از تولید و طراحی نمی‌رسیدیم. حرف دشمن این است که به ما می‌گویند؛ “صلاحیت داشتن دانش هسته‌ای و استفاده از آن را ندارید.”، و می‌گویند نباید موشک بسازیم، ما قطعاً این را نمی‌پذیریم و همین ما را وادار کرده است هم بجنگیم، هم بسازیم و هم پیش برویم و امروز این اقدام سخت را عملی کردیم، ما باید دشمنان را با این واقعیات آشنا کنیم.

فرمانده‌ کل سپاه یادآور شد: ما اشتهای تحریک‌شده دشمن برای آسیب زدن به خودمان را کور می‌کنیم اما رسانه‌ها هم در این مسیر با ما همراه باشند. آنچه شما اهالی رسانه انجام می‌دهید قدرتمندتر از چیزی است که ما انجام می‌دهیم اما وقتی شما به ما اضافه می‌شوید قدرت ما جهانی می‌شود و تأثیر بی‌نظیر به‌جا می‌گذارد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.