رئیس دیوان عالی کشور:تعطیلی شنبه اصلا قابل پذیرش نیست

رئیس دیوان عالی کشور گفت: تعطیلی شنبه با استدلال اینکه از نظر اقتصادی دچار مشکل هستیم، اصلا قابل پذیرش نیست، اکثریت قاطع مردم در ایران ارتباط اقتصادی با خارج از کشور ندارند.

به گزارش شهروند آنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه شورای معاونین با تاکید بر لزوم توجه به پرونده‌های مرتبط با اقتصاد کشور در جهت تحقق شعار سال گفت: ارجاع پرونده‌هایی که مرتبط با مسائل تولیدی و اقتصادی است را در اولویت قرار دهید تا این دست پرونده‌ها با نهایت سرعت و دقت مورد رسیدگی قرار گیرند.

رئیس دیوان عالی کشور در جلسه شورای معاونین که امروز – ۲۹ اردیبهشت ماه- برگزار شد، با تبریک ایام دهه کرامت و ولادیت باسعادت حضرت امام رضا (ع) به بیان حدیثی از آن حضرت پرداخت و گفت: امام رضا (ع) می‌فرماید: رحمت خدا بر بنده‌اى که امر ما را زنده کند، دانش‌هاى ما را فرا گیرد و به مردم بیاموزد، اگر مردم، زیبایى‌هاى سخنان ما را مى‌دانستند، از ما پیروى مى‌کردند.

او در تشریح اهمیت این حدیث ادامه داد: بیداری افکار عمومی و دانشجویان در غرب و اروپا و اعتراض آنها به جنایاتی که رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه اعمال می‌کند؛ مصداق کوچکی از این حدیث است، اگر کلام حق به گوش مردم برسد، فطرت بشری بیدار می‌شود و به مسیر هدایت حرکت می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری، ضمن انتقاد از مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در خصوص کاهش ساعت کاری گفت: تصویب چنین مصوبه‌ای از سوی یک مجلس انقلابی بعید بود و کاهش ساعت کاری با شعار سال «جهش تولید و مشارکت مردم» هم‌خوانی ندارد.

او تصریح کرد: تعطیلی شنبه با استدال اینکه از نظر اقتصادی دچار مشکل هستیم اصلا قابل پذیرش نیست، اکثریت قاطع مردم در ایران ارتباط اقتصادی با خارج از کشور ندارند و در خصوص آن اقلیت می‌توان تدابیر خاص دیگری اندیشید و درصد اندکی از ادارات و بانک‌ها می‌توانند مشکل اقتصادی تجار و کسانی که ارتباط بین‌المللی و اقتصادی با خارج از کشور دارند را مرتفع کنند، لذا اینکه بخواهیم با تصویب این مصوبه اکثریت را فدای اقلیت کنیم خلاف عقل، منطق، روش و رویه اسلاف ماست.

رئیس دیوان عالی کشور در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر لزوم توجه به پرونده‌های مرتبط با اقتصاد کشور در جهت تحقق شعار سال خاطرنشان کرد: ارجاع پرونده‌هایی که مرتبط با مسائل تولیدی و اقتصادی است را در اولویت قرار دهید و این دست پرونده‌ها با نهایت سرعت و دقت مورد رسیدگی قرار گیرند.

منتظری تصریح کرد: در پرونده‌هایی که در هیأت عمومی مطرح می‌شود، اصل خلاصه‌نویسی رعایت شود؛ گزارش ارائه شده گویا و استنادات خوب و جامع داشته باشد و در گردش کار پرونده از تکرار پرهیز شود. او در این جلسه با اشاره به اهمیت مدیریت درخواست‌های اعاده دادرسی در شعب گفت: سوابق پرونده‌های اعاده دادرسی قبل از ارجاع پیوست شود. حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری ضمن انتقاد از افزایش پرونده‌های وارده به دادگاه‌های تجدیدنظر، بر لزوم توجه به مؤلفه‌های اتقان آراء تاکید کرد.

گفتنی است، در این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکریمی، معاون قضایی دیوان عالی کشور،حجت‌الاسلام والمسلمین محمد ابراهیم نکونام، مشاور ریاست دیوان عالی کشور، دکتر عبدالحمید مرتضوی، معاون نظارت دیوان عالی کشور، دکتر جمال انصاری، معاون برنامه‌ریزی و امور عمومی دیوان عالی کشور، علی اکبر بختیاری، عضو معاون و رئیس دفتر ریاست دیوان عالی کشور ضمن بیان نقطه نظرات، گزارشی از عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود ارائه دادند./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.