مخبر: بازگشت زندگی به روال عادی اولویت امدادرسانی در سیل مشهد است

معاون اول رئیس جمهور گفت: بازگشت مردم به روال عادی زندگی از مهمترین وظایف مسئولان در سیل مشهد است که باید ظرف چند روز آینده نیازهای اساسی مردم با هماهنگی بین دستگاه‌ها هر چه سریعتر فراهم شود.

به گزارش شهروند آنلاین، محمد مخبر روز یکشنبه در ادامه بازدید از مناطق سیل‌زده شهر مشهد، در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان خراسان رضوی که با حضور استاندار، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، فرماندار و شهردار مشهد برگزار شد، با تسلیت به خانواده‌های داغدار و آسیب دیده از سیل، از تلاش‌های نیروهای میدانی و جهادی و همچنین نهادهای عمومی و انقلابی قدردانی کرد.

معاون اول رئیس جمهور بر جبران خسارات وارده به لوازم خانگی و اثاثیه منازل سیل زدگان استان خراسان رضوی توسط دولت، نهادهای عمومی و انقلابی از جمله آستان قدس رضوی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و بنیاد مستضعفان تأکید کرد.

او ادامه داد: اعتبارات لازم برای منازل آسیب دیده از سیل اخیر پیش‌بینی شده و به خانوارهایی که منازل آنان قابل سکونت نیست در قالب رهن داده شود، همچنین امکانات لازم برای جابه‌جایی و اسکان مستأجران در اختیار آنان قرار می‌گیرد و ظرف دو هفته آینده تمامی هموطنان آسیب‌دیده ناشی از سیل اخیر اسکان داده خواهند شد.

مخبر با تأکید بر جبران خسارات وسایل نقلیه مردم و اصناف دستور داد: در اسرع وقت اعتباری برای جبران خسارت این بخش از آسیب‌دیدگان سیل از بودجه استانی اختصاص یابد.

او با اشاره به قطعی ارتباط راه‌های برخی مناطق استان خراسان رضوی تاکید کرد: استانداری و به ویژه وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن موظف هستند تا پس از جمع‌بندی خسارت‌های وارد شده به زیرساخت‌های استان در این سیل گزارش‌ها را به دولت اعلام کنند تا در سطح ملی و هیات دولت تصمیم‌های مورد نیاز اتخاذ شود.

در این جلسه مسئولان استانی ضمن ارائه گزارش از اقدامات انجام شده در حوزه وصل مجدد آب، برق و گاز شهری، ترمیم مسیرهای آسیب‌دیده و پاکسازی معابر و خانه‌ها از گل و لای و آثار سیل؛ از اتصال راه‌های مواصلاتی این استان به ویژه جاده درگز- رودآب و سبزه طبق گزارشات رسیده تا پایان امشب خبر دادند.

به گزارش ایرنا، معاون اول رئیس جمهور امروز به منظور بررسی وضعیت مناطق سیل زده مشهد و خسارت‌های ناشی از این پدیده طبیعی در استان خراسان رضوی  وارد مشهد شد.

محمد مخبر در این سفر قرار است ضمن بازدید از مناطق آسیب دیده از سیل و گفت و گو با مردم، به منظور بررسی آخرین وضعیت آسیب‌های ناشی از سیلاب، نشستی را با مدیران استان خراسان رضوی برگزار کند.

بارش‌های تندری اخیر در مناطق شهری و روستایی خراسان رضوی که با تگرگ و وقوع سیلاب همراه بود علاوه بر وارد آوردن خسارت‌های فراوان به بخش راه، کشاورزی و زیرساختهای آب و برق استان، جان ۹ نفر را در مشهد و فریمان گرفت./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.