کاهش آسیب‌های اجتماعی با اجرای طرح محرومیت‌زدایی

رئیس جمعیت هلال‌ احمر صبح دیروز در جلسه مشترک با جانشین وزیر کشور در طرح محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اجتماع‌محور محلات کمتر برخوردار کشور، گفت: اجرای این طرح، کاهش آسیب‌های اجتماعی را به دنبال داشته و در راستای تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

به گزارش شهروند آنلاین از روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر؛ گزارش اقدامات، برنامه‌ها و خدمات آموزشی، حمایتی و اجتماع محور جمعیت هلال احمر در طرح محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اجتماعی محلات کمتر برخوردار کشور(طرح ۲۰۲۰) صبح دیروز در دیدار و گفت‌وگوی دکتر پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر و علی آقا محمدی جانشین وزیر کشور در طرح مذکور ارائه شد.

رئیس جمعیت هلال احمر در این جلسه گفت: از آغاز طرح مبارک ۲۰۲۰ تا پایان سال گذشته، این جمعیت متولی مستقیم ۳۰۱ محله از مجموع محلات جامعه هدف در ۱۸۵ شهرستان و با پراکندگی همه استان‌های کشور بوده است.

دکتر پیرحسین کولیوند کاهش آلام و مشکلات خانواده‌ها و آسیب‌های اجتماعی محلات کمتر برخوردار و تلاش برای توانمندسازی افراد با استفاده از ظرفیت‌های بومی و محلی را جزو مهمترین نتایج و ره‌آوردهای اجرای طرح ۲۰۲۰ برشمرد.

دکتر کولیوند با بیان اینکه جمعیت هلال احمر تنها یک جمعیت امدادی نیست و در زمینه ماموریت‌های اجتماعی نیز وظایف مهمی را بر عهده دارد، گفت: نقش‌آفرینی محوری سازمان داوطلبان در اجرای طرح‌های مختلفی مانند هلال رحمت، کاروان سلامت، ارمغان مهر، غربالگری سلامت، یلدانه و….. و نیز همکاری با سازمان‌های مردم نهاد اجتماعی و خیریه در اجرای ۹۰۷ پروژه مشترک محرومیت‌زدا و برگزاری رزمایش های جهادی در این محلات، موید این موضوع است.

او با تقدیر از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی ستاد محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اجتماعی محلات کمتر برخوردار در راستای تقویت بنیه‌های مذهبی در محلات جامعه هدف، تاکید کرد: اعزام کاروان رهسپاران عصر ظهور به مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) طی دو سال اخیر و کاروان شمیم رضوی به مشهد مقدس در سال گذشته، از جمله مهمترین این برنامه‌ها بوده است و خاطره دیدار منتخبین محلات کمتر برخوردار با مقام معظم رهبری نیز همواره در خاطره‌ها باقی خواهد ماند.

رئیس جمعیت هلال با ابراز خرسندی از فعالیت خانه‌های هلال در محلات مشمول طرح ۲۰۲۰، تصریح کرد: این فعالیت، زمینه عضویت داوطلبانه بیش از ۲۴ هزار نفر را در جمعیت هلال احمر فراهم کرده است.

دکتر کولیوند در پایان سخنان خود بر آمادگی جمعیت هلال احمر برای ادامه همکاری موثر با ستاد محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اجتماعی محلات کمتر برخوردار و اجرای طرح‌های محله‌محور در سال جاری تاکید کرد.

در این جلسه، روسای سازمان‌های داوطلبان و جوانان و معاون امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر نیز حضور داشتند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.