تبریز، سومین امام جمعه شهید خود را تقدیم انقلاب اسلامی کرد

تبریز قهرمان، مهد شهیدپرور و ولایتمدار در جمهوری اسلامی ایران، سومین امام جمعه شهید خود را تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرد.

به گزارش شهروند آنلاین، آیت‌الله «سیدمحمدعلی آل‌هاشم»، فرزند آیت‌الله سید محمدتقی آل‌هاشم از روحانیان بنام تبریزی روز یکشنبه در سانحه هوایی به همراه رئیس جمهور و سایر همراهان او به شهادت رسید.

پیش از او، شهید آیت‌الله محمدعلی قاضی طباطبایی در دهم آبان سال ۱۳۵۸ و آیت‌الله سیداسدالله مدنی در بیستم شهریور سال ۱۳۶۰ به عنوان شهدای محراب به شهادت رسیدند.

امام جمعه تبریز، ششمین نماینده‌ ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز بود که در دهم خرداد ۱۳۹۶ از سوی رهبر معظم انقلاب منصوب شده بود و پیش از او مرحوم آیت‌الله مشکینی، مرحوم آیت‌الله ملکوتی و مرحوم آیت‌الله مجتهدشبستری امامت جمعه تبریز را بر عهده داشتند.

آیت‌الله آل هاشم، تحصیلات مقدماتی را تا دبیرستان در تبریز گذراند سپس برای تحصیل علوم دینی در حوزه‌ علمیه این شهر مشغول و سپس به حوزه‌ علمیه قم عزیمت کرد و تحصیلات حوزوی را تا مقطع سطح چهار حوزوی (دکتری) گذراند و به مدت ۱۴ سال در درس خارج رهبر معظم انقلاب حضور فعال داشت.

او دارای تالیفات تخصصی برای نیروهای مسلح، طلاب، روحانیون و تالیفات عمومی است.

امام جمعه تبریز سال‌ها در مناطق عملیاتی جبهه‌های جنگ حق علیه باطل شرکت کرده و با فرماندهان بزرگی مانند شهید صیاد شیرازی همراه بود و از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۶ با حکم رهبر معظم انقلاب مسئولیت نمایندگی ولی فقیه و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران را بر عهده داشت.

او در این دوره سه بار موفق به کسب مقام اول بین سازمان‌های عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح در اشراف فرماندهی معظم کل قوا شد.

از فعالیت‌های آیت‌الله آل هاشم می توان به مسئول ستاد نماز جمعه تبریز، مسوول عقیدتی سیاسی مرکز آموزش پشتیبانی نیروهای زمینی ارتش، رئیس عقیدتی سیاسی لشکر ۲۱ حمزه آذربایجان، رئیس اداره عقیدتی سیاسی منطقه‌ای آذربایجان، معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی منطقه‌ای آذربایجان، جانشین اداره عقیدتی سیاسی نیروی دریایی ارتش، جانشین اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش، معاون هماهنگ کننده سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، جانشین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش اشاره کرد.

آیت‌الله آل هاشم، در ششمین دوره‌ مجلس خبرگان رهبری به عنوان نماینده‌ مردم آذربایجان شرقی در این مجلس با کسب بیشترین رای انتخاب شد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.