عملیات پیچیده و بسیار سنگین

رئیس هلال‌احمر تاکید کرد:در فرآیند جست‌وجوی بالگرد ریاست جمهوری از امکانات خارجی استفاده نشد/مشارکت ۲ هزار‌ نیرو و استفاده از تجهیزات داخلی در عملیات جست‌وجو و انتقال

رئیس جمعیت هلال ‌احمر با اشاره به مشارکت بیش از ۲ هزار نیرو در عملیات جست‌و‌جوی بالگرد ریاست جمهوری، تاکید کرد: در عملیات جست‌وجو و رصد بالگرد ریاست جمهوری، از ظرفیت و تجهیزات هیچ کشور خارجی استفاده نشده بلکه تمام فرایند این عملیات با استفاده از توان، تخصص و تجهیزات هلال ‌احمر انجام شد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر پیرحسین کولیوند، که فرماندهی عملیات جست‌وجوی بالگرد سانحه‌دیده ریاست جمهوری را برعهده داشت، با قدردانی از پیشنهاد کمک کشورهای خارجی، در  مورد جزئیات انجام عملیات  گفت: در فرایند جست‌وجو و پیدا کردن بقایای بالگرد حامل رئیس جمهور از امکانات و اطلاعات هیچ کشور خارجی استفاده نشده بلکه صرفا از تخصص، مهارت، فناوری و تجهیزات موجود در هلال احمر استفاده شد.

او افزود: عملیات جست‌وجو، پیچیده و بسیار سنگین بود زیرا در محیطی با شرایط جوی نامناسب و با میدان دید بسیار کم، بالگرد سقوط کرد و همین امر سبب شد تا عملیات به کندی پیش برود.

رئیس هلال احمر ادامه داد: سانحه برای بالگرد در ارتفاع ۲۵۰۰ متری رخ داده که منطقه‌ای صعب‌العبور است و سبب شد تا نیروها مدت زمان بیشتری برای رسیدن به بالگرد صرف کنند.

این مقام مسئول در هلال احمر توضیح داد: بیش از ۲ هزار نیرو در عملیات جست‌وجوی بالگرد رئیس جمهور  حضور داشتند و از تمامی ظرفیت‌های داخلی برای این عملیات استفاده شد.

کولیوند تصریح کرد: بالگرد در ساعت ۵ صبح توسط پهپاد هلال احمر کشف و نیروهای هلال‌احمر فاصله ۲ کیلومتری تا بالگرد را پس از حدود ۴۰ دقیقه طی کردند و به محل پیکر مطهر شهدا رسیدند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.