تأکید باقری بر عزم ایران برای پیشبرد همکاری همه‌جانبه با چین

سرپرست وزارت امور خارجه عزم دولت ایران برای پیشبرد همکاری همه‌جانبه ‌و بدون وقفه با چین و هماهنگی نزدیک وزارتخانه‌های امور خارجه ایران و چین در مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش شهروند آنلاین، ما جائو شو، قائم مقام وزارت امور خارجه جمهوری خلق چین بعد از ظهر امروز دوشنبه در تماس تلفنی با علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان مراتب تسلیت عمیق و همدردی شی جین پینگ رئیس جمهور و وانگ یی وزیر امور خارجه چین با دولت و مردم ایران را ابلاغ کرد.

ما جائو شو در این گفت‌وگو با گرامیداشت نقش ابراهیم رئیسی در تحکیم و تعمیق مشارکت راهبردی ایران و چین، ضمن اشاره به پیام شی، ایشان را دوست خوب مردم چین دانست که رهبری چین از درگذشت ایشان احساس افسوس و تأسف می‌کند.

قائم مقام وزارت امور خارجه چین همچنین نقش امیرعبداللهیان در پیشبرد برنامه بیست و پنج ساله و تعاملات منطقه‌ای را گرامی داشت و ابراز تأسف وزیر خارجه چین از این حادثه را یادآور شد.

باقری نیز در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن قدردانی از اعلام آمادگی طرف چینی از ساعات نخست این رویداد و مساعدت انجام شده در شبانه‌روز گذشته، از ارسال پیام‌های تسلیت و تماس تلفنی روز جاری مقامات چین تمجید کرد و آن را نشانه‌ای از عمق مشارکت راهبردی دو کشور و دوستی و حمایت دو دولت از یکدیگر در مقاطع حساس عنوان کرد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.