ارسال برنامه انتخابات ریاست جمهوری به شورای نگهبان

سخنگوی ستاد انتخابات گفت: هشتم تیرماه به عنوان روز برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در کلیات برنامه زمان‌بندی که به شورای نگهبان پیشنهاد داده‌ایم و منتظر پاسخ آن هستیم، مبنا قرار گرفته و بر این اساس، زمان ثبت نام داوطلبان هشتم خرداد است.

به گزارش شهروند آنلاین، محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور  ضمن تسلیت به مناسبت شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و همراهانشان، با رد اعتبار جدول زمان‌بندی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری که در فضای مجازی منتشر شده است، گفت: هرگونه اطلاع‌رسانی در این زمینه، از طریق کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور انجام خواهد شد.

او اظهار کرد: کلیات برنامه زمان‌بندی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری مطابق با اصل 131 قانون اساسی، روز دوشنبه در ستاد انتخابات کشور مورد بررسی قرار گرفت و نهایی شد.

مدیرکل انتخابات وزارت کشور ادامه داد: بر اساس این کلیات زمان‌بندی، یک نسخه به شورای نگهبان ارسال شد و منتظر پاسخ این شورا درباره آن هستیم که به محض تایید شورای نگهبان، از طریق کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور به استحضار ملت شریف ایران خواهد رسید.

اسلامی اضافه کرد: از ناحیه ستاد انتخابات کشور تاکنون هیچگونه کلیات برنامه زمان‌بندی انتخابات ریاست جمهوری در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است و اگر در فضای مجازی یا رسانه‌ها چنین چیزی منتشر شده است، درست نیست و باید منتظر نظر شورای نگهبان و اعلام رسمی ستاد انتخابات کشور باشیم.

او تاکید کرد: هشتم تیرماه به عنوان روز برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در این کلیات زمان‌بندی مبنا قرار گرفته و به شورای نگهبان پیشنهاد شده است که بر این اساس، زمان ثبت نام داوطلبان هشتم خرداد ماه خواهد بود./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.