گشایش دفتر یادبود رئیس جمهور و همراهان در سفارتخانه‌‌ها

در پی شهادت سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور، حسین امیرعبدالهیان، وزیر امور خارجه و همراهانشان در سانحه سقوط بالگرد، دفتریادبود در محل سفارتخانه‌های کشورمان گشایش یافته است.

امضای دفتر یابود شهدای خدمت توسط نماینده سازمان ملل در کنگو

خانم بینو کیتا نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد و رییس تثبیت صلح (مونسکو) در جمهوری دموکراتیک کنگو دفتر یادبود شهدای دولت را امضا کرد.

حضور سفرای کشورهای مختلف در سفارت ایران در اتریش

در ساعات نخستین گشایش دفتر یادبود  شهادت رئیس‌ جمهور و همراهان در سفارت ایران در اتریش معاون وزیر خارجه سوریه به همراه سفیر سوریه در اتریش و هیات سوری و همچنین سفرای فلسطین، ژاپن، کویت، چین، قرقیزستان، روسیه، عربستان سعودی، ترکمنستان، اردن، مصر، عراق، بلاروس، نماینده سفارت پرو و نماینده اقلیم کردستان عراق در اتریش در سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین حضور پیدا کرده و با ابراز همدردی و تسلیت با دولت و ملت ایران  دفتر یادبود شهدا را امضا  کردند . دفتر یادبود در این سفارت از صبح روز چهارشنبه افتتاح شده و تا جمعه ادامه دارد.

گشایش دفتر یادبود در سفارت ایران در کره جنوبی

در پی شهادت رئیس جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان و همراهان که بر اثر سانحه دلخراش سقوط بالگرد حامل ایشان صورت گرفت، روز چهارشنبه 02 خرداد 1403، دفتر یادبودی در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در سئول گشایش یافت.

بر این اساس، تعداد کثیری از مقامات رسمی، سفرا و دیپلمات‌های خارجی و همچنین شخصیت‌ها و مسئولان فرهنگی، مذهبی و اقتصادی کره جنوبی با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در سئول، این دفتر یادبود را امضاء کرده و ضمن ابراز تأثر عمیق از این واقعه، با دولت و ملت ایران و بازماندگان این حادثه تأسف بار، ابراز همدردی کردند.

همچنین، برخی سازمان‌ها و نهادهای کره‌ای با ارسال نامه و تاج گل به سفارت کشورمان در سئول، به شهدای این رویداد تلخ، ادای احترام کردند.

روز نخست گشایش دفتر یادبود شهدای خدمت، با استقبال بسیار گسترده مقامات، سفرای خارجی و شخصیت‌های کره‌ای مواجه شد. این دفتر یادبود، تا روز پنجشنبه 03 خرداد 1403 در محل سفارت کشورمان گشوده خواهد بود. گفتنی است، بدین مناسبت، پرچم‌های جمهوری اسلامی ایران در نمایندگی کشورمان در سئول به حالت نیمه افراشته درآمد.

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس دفتر یادبود شهدای خدمت را امضا کرد

در اولین روز گشایش دفتر یادبود سانحه سقوط بالگرد آیت الله دکتر سید رئیسی و جناب آقای دکتر امیرعبداللهیان و هیات همراه، جناب آقای جاسم البدیوی دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس با حضور در سفارت کشورمان در عربستان، ضمن امضاء دفتر یادبود شهدای خدمت، با بازماندگان، دولت و ملت ایران ابراز همدردی کرد.

علیرضا عنایتی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عربستان، از ابراز تسلیت و همدردی ایشان و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس تشکر کرد.

امضای دفتریادبود شهدای خدمت توسط رییس مجلس نمایندگان تاجیکستان

محمد طائر ذاکرزاده، رییس مجلس نمایندگان جمهوری تاجیکستان که به همراه تعدادی از مقامات عالیرتبه دولت تاجیکستان از جمله، دلیر جمعه، وزیر انرژی و منابع آب، حاکم خالق‌زاده، معاون اول نخست وزیر، فردوس حیات‌زاده معاون رییس دفتر رئیس جمهور و عصمت‌الله نصرالدین، معاون اول وزیر امور خارجه جمهوری تاجیکستان، سروربختی مدیرکل منطقه و مضراب الدین مدیر کل تشریفات وزارت امورخارجه، برای ابراز تسلیت و همدری در سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان، حضور یافته بود، دفتر یادبود شهادت آیت الله رییسی، رییس جمهور فقید کشورمان و جناب آقای امیرعبداللهیان وزیر فقید امور خارجه و همراهان شهیدشان را امضاء ;vد.

سپهبد شیرعلی میرزا وزیر دفاع جمهوری تاجیکستان نیز به منظور ابراز تسلیت و همدردی خود و نیروهای مسلح این کشور و امضای دفتر یادبود شهادت آیت الله رئیسی، رئیس جمهور فقید کشورمان و هیات همراه ایشان، روز چهارشنبه 2 خرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان حضور یافت.

گشایش دفتر یادبود در سفارت ایران در ایروان

به مناسبت شهادت حضرت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران و جناب آقای دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و دیگر همراهان در سانحه سقوط بالگرد، دفتر یادبودی در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه در ایروان مفتوح است.

همچنین آقای آلن سیمونیان، رئیس مجلس ملی جمهوری ارمنستان با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان ضمن ابراز تسلیت به دولت و ملت ایران به مناسبت این حادثه غمبار، دفتر یادبود شهدای خدمت را امضا کرد.

رئیس جمهوری ایرلند دفتر یادبود شهدای خدمت را امضا کرد

سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایرلند، ضمن اعلام مراتب تأثر و اندوه عمیق خود از شهادت جناب آقای رئیسی ریاست محترم جمهوری، جناب آقای امیرعبداللهیان، وزیر محترم امور خارجه ایران و هیات همراه،  به منظور ادای احترام و ابراز همدردی با بازماندگان و مردم شریف و داغدیده ایران عزیز، اعلام می‌دارد دفتر یادبودی به همین منظور به مدت چهار روز از یکم تا چهارم خرداد ماه 1403 از ساعت 10 تا 13 و 15 تا 17 در محل سفارت گشوده می‌شود.

ضمن اطلاع‌رسانی به مقامات و  سفارتخانه‌های خارجی مقیم که صورت گرفته، کلیه ایرانیان و فارسی‌زبانان نیز برای ابراز همدردی با بازماندگان و خانواده‌های داغدار جهت امضای دفتر یادبود می‌توانند به این سفارت مراجعه نمایند. پیام تسلیت عزیزان نیز به خانواده‌های آنان منعکس خواهد شد.

مایکل دی هیگینز، رئیس جمهوری ایرلند ضمن صدور پیام تسلیت به ملت ایران در پی ضایعه شهادت رئیس جمهوری کشورمان و هیات همراه او، امروز (سه‌شنبه) در محل سفارت ایران در دوبلین حاضر شد و دفتر یادبودی را که به این مناسب گشوده شده است، امضا کرد.

گشایش دفتر یادبود شهدای خدمت در گرجستان

دفتر یادبود شهیدان آیت‌الله رئیسی، دکتر امیرعبدالهیان و سایر همراهان شهیدشان طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه 1 و 2 خرداد طی ساعات 10 تا 12 و 15 تا 17 در سفارت کشورمان در تفلیس مفتوح است.

در اولین روز از گشایش دفتر یادبود شهدای خدمت در سفارت کشورمان در گرجستان، رئیس دفتر رئیس جمهور گرجستان، سفرای چین، ارمنستان، قطر، امارات، ایتالیا، قزاقستان، ترکمنستان، رییس جمعیت صلیب سرخ جهانی، رئیس آژانس امور ادیان گرجستان، شماری از دیپلمات‌های مقیم، نمایندگان جامعه مسلمانان و همچنین اساتید کرسی‌های ایران شناسی این کشور با حضور در سفارت مراتب تسلیت خود را ابراز داشته و  دفتر یادبود شهیدان  آیت الله رییسی، دکتر امیرعبدالهیان و سایر همراهان شهیدشان  را امضا کردند.

حضور دی‍پلمات‌های خارجی در سفارت ایران در ایتالیا

در اولین روز گشایش دفتریادبود در سفارت کشورمان در ایتالیا، تعدادی از سفرا و دیپلمات‌های خارجی مقیم ایتالیا در محل سفارت کشورمان حضور و آن را امضا کردند.

گشایش دفتر یادبود در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلاروس

به مناسبت شهادت حضرت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، ریاست محترم جمهور و جناب آقای دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر محترم امورخارجه جمهوری اسلامی ایران و دیگر همراهان در سانحه سقوط بالگرد؛ دفتر یادبود در روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه در مینسک مفتوح است.

دفتریادبود شهدای خدمت در بوداپست

دفتر یادبود شهیدان آیت الله رئیسی، دکتر امیرعبداللهیان و سایر همراهان شهیدشان طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 2 و 3 خرداد طی ساعات 10 تا 12 و 14 تا 16 در سفارت کشورمان در بوداپست مفتوح است.

امضای دفتریادبود شهدای خدمت توسط وزیر مشاور در امور خارجی قطر

دکتر محمد بن عبدالعزیز بن صالح الخلیفی وزیر مشاور در امور خارجی دولت قطر برای امضای دفتر تسلیت به مناسبت شهادت رئیس جمهور و وزیر امور خارجه در مقر سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوحه حضور پیدا کرد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.