مصوباتِ یادگار

وصول طلب ۸ میلیاردی صندوق توسعه ملی با حمایت آیت‌الله رئیسی

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی وصول مطالبات معوق ۸ میلیاردی و سرمایه‌گذاری غیرمداخله‌ای ۲۳میلیاردی را محصول حمایت‌ها و تصمیمات آیت‌الله رئیسی از این صندوق دانست.

به گزارش شهروند آنلاین،مهدی غضنفری، رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی ضمن عرض تسلیت شهادت ریاست جمهور و هیات همراه اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمودند که وجود آقای دکتر رئیسی مغتنم و محترم و در مسیر خدمت به کشور و مردم بود؛همین مساله در صندوق توسعه ملی که بر اساس اساسنامه‌اش ایشان در راس هیات امنای صندوق توسعه ملی بود و سالی دوبار تشکیل جلسه می‌داد، برای پشتیبانی اهداف و مصوبات صندوق ورسیدن به نرخ هشت درصدی هم مغتنم بودند.

غضنفری افزود: دو مصوبه یادگار ایشان برای صندوق بود: وصول مطالبات معوق و سرمایه‌گذاری غیرمداخله‌ای صندوق که با مصوبه اول حدود 8میلیارد دلار از مطالبات را وصول کردیم و با توجه به نقش هیات امنایی ایشان حامی مصوبات و حل مشکلات بودند که بعد از استماع همه نظرات موضع حق را می‌گرفتند. حتی اگر به نفع دولت یا وزیری نبود، ایشان همواره جانب مردم و کشور را می‌گرفتند. در مصوبه دوم هم حدود 23میلیارد دلار با تفاهم‌نامه و قراردادها انجام شد که قبلاً فقط در قالب تسهیلات و درصدی از سود بود ولی حجم قراردادها افزایش یافت و برخلاف روسای جمهور گذشته که استقلالی برای صندوق قائل نبودند ایشان همواره حمایت می‌کردند.

او با بیان اینکه دکتر رئیسی شهید جمهور ما اخلاق، مرام و رفتاری شایسته‌ای داشتند گفت: ایشان اخلاق‌مدار و متواضع بودند در برابر نقدها در دوران‌های مسئولیت‌شان هم همواره به نفع مردم می‌اندیشیدند و فقط مختص دوران ریاست جمهوری ایشان نبود.

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی بیان داشت: به لحاظ ملاطفت و مهربانی ایشان، از انتقاد صحیح استقبال داشتند و به لطف ایشان مصوبات سرمایه‌گذاری‌های درستی انجام شده و پروژه‌های دیگری هم در دست اقدام است. آرزو دارم با درایت و عقلانیت این دوره سخت سپری شود هر چند جلوه‌ای از همدلی و همدردی در کشور و کشورهای دوست و همسایه شکل گرفت.

او گفت: اگر دوباره افراد فسادستیزی همچون دکتر رئیسی سرکار بیایند ریل‌گذاری ادامه خواهد یافت؛ ما راه نرفته بسیاری داریم در حوزه مسکن، ازدواج، ارز و … کار بسیار زیاد است که با توجه با هدایت داهیانه مقام معظم رهبری گام دوم به گونه‌ای برداشته شود و امید داریم با مسائل و منافع ملی برای ایران و 85 میلیون جمعیت با امنیت خاطر و مرزها و امید کار کنیم./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.