شبانه‌روزی شدن مراودات گذرگاه‌های پاکستان و ایران

پاکستان با هدف تقویت مراودات تجاری با جمهوری اسلامی ایران فعالیت دو گذرگاه‌های مشترک مرزی تفتان (میرجاوه) و گبد (ریمدان) را ۲۴ ساعته کرد.

به گزارش شهروند آنلاین، محمد مُدثر تیپو سفیر پاکستان در تهران امروز در حساب کاربری رسمی خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: پاکستان تصمیم به باز نگه‌داشتن ۲۴ ساعته مرزهای تفتان و گبد در هفت روز هفته گرفت.

او این تصمیم را گام بزرگ رو به جلو برای ترویج تجارت میان ایران و پاکستان دانست و افزود: امیدواریم شاهد افزایش مبادلات کالا بین دو کشور و گسترش فرصت‌های اقتصادی باشیم.

در جریان سفر رسمی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور شهید ایران به پاکستان که در روز سوم اردیبهشت امسال صورت گرفت، دو کشور بر اهمیت صلح و امنیت مرزهای مشترک، پروژه‌های انرژی از جمله خط لوله گاز ایران، اجرای طرح‌های مشترک اقتصادی توسعه محور برای کمک به تجاری شدن مرزها، تسریع روند امضای قرارداد تجارت آزاد و افزایش حجم تجارت دوجانبه به ۱۰ میلیارد دلار تاکید کرده و در مورد روابط پایدار و سازنده میان بنادر چابهار ایران و گوادر پاکستان به توافق رسیدند.

در بیانیه مشترک ایران و پاکستان در پایان سفر شهید رئیسی آمده است: تهران و اسلام‌آباد توافق کردند که بیست‌ و دومین کمیسیون مشترک اقتصادی هرچه زودتر برگزار شود و همزمان نشست‌های رایزنی سیاسی سالانه دو کشور در قالب کمیته مشترک تجاری، تبادل منظم هیات‌های فنی و کارشناسان اقتصادی نیز صورت گیرد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.