مقاومت ثمر می‌دهد

بسته خبری ویژه تحولات در غرب آسیا

در روز ۲۳۲ طوفان‌الاقصی، مقاومت اسلامی عراق بار دیگر یک هدف حیاتی در ایلات (ام‌الرشراش) واقع در اراضی اشغالی را هدف قرار داد، رئیس‌ جمهور فرانسه نیز با حمله نظامی اسرائیل به رفح مخالفت کرد.

به گزارش شهروند آنلاین، 232 روز از جنگ در غزه می‌گذرد، با گذشت 232 روز از جنگ غزه، طولانی‌ترین نبرد در تاریخ اشغال فلسطین، بمباران و گلوله‌باران جنوب تا شمال این منطقه همچنان ادامه دارد و ارتش اشغالگر بی‌هدف هر نقطه‌ای را مورد هدف قرار می‌دهد.

با پایان خدمت‌رسانی بیمارستان کمال عدوان عملا آخرین مرکز درمانی در شمال غزه نیز به فعالیت خود خاتمه داد تا سرنوشت هزاران بیمار و مجروح فلسطینی جنگ در این منطقه در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد.

مقاومت اسلامی عراق بار دیگر یک هدف حیاتی در ایلات(أم الرشراش) واقع در اراضی اشغالی را هدف قرار داد.

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه گفت که با کمیته وزارتی اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی درباره اوضاع خاورمیانه بحث و گفت‌وگو کرده است.

کاخ ریاست جمهوری فرانسه هم با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که او در دیدار با وزرای خارجه قطر، مصر، عربستان سعودی و اردن بر مخالفت این کشور با حملات نظامی اسرائیل به رفح تاکید کرد و خواستار آزای گروگان‌ها(اسرا) و آتش بس در غزه شد.

دیدار رؤسای موساد و سیا با نخست‌وزیر قطر در مورد مذاکرات پیرامون غزه

شبکه کان رژیم اسرائیل همزمان با سفر رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به غرب آسیا گزارش داد که رئیس سازمان جاسوسی رژیم اسرائیل (موساد) با نخست‌وزیر قطر و رئیس سیا آمریکا به منظور ترسیم مسیر جدید مذاکرات برای توافق آتش‌بس و پایان دادن به جنگ دیدار داشته است و از طرفی، در بین نخبگان امنیتی این رژیم بر سر اهمیت انعقاد توافق تبادل اسرا با حماس، اجماع و اتفاق نظر جامعی وجود دارد.

محورهای مورد بحث بلینکن با گانتس و همتای آلمانی خود

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، بلینکن در تماس تلفنی با بنی گانتس عضو کابینه جنگ اسرائیل بر موضع بایدن در مورد عملیات بزرگ در رفح تاکید کرد.

بر اساس ادعای وزارت خارجه آمریکا، بلینکن در این گفت‌وگوی تلفنی بر اهمیت افزایش سطح کمک‌های بشردوستانه به غزه تاکید کرد.

بلینکن در تماس با گانتس همچنین در مورد اهمیت پایان دادن به مذاکرات مصر و اسرائیل در مورد بازگشایی گذرگاه مرزی رفح بحث و تبادل نظر کرد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین در تماسی با همتای آلمانی خود درباره تلاش‌ها برای دستیابی به آتش‌بس در غزه گفت‌وگو کرد.

بلینکن و همتای آلمانی‌اش همچنین بر اهمیت پرهیز از تشدید تنش در غرب آسیا توافق کردند.

مخالفت رئیس جمهور فرانسه با حمله نظامی اسرائیل به رفح

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه گفت که با کمیته وزارتی اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی درباره اوضاع خاورمیانه بحث و گفت‌وگو کرده است.

رئیس جمهور فرانسه در این نشست تاکید کرد: ما بر آتش‌بس در غزه، آزادی گروگان‌ها، کمک‌ها و راه حل دو دولتی تاکید می‌کنیم و هیچ جایگزینی برای صلح دائمی وجود ندارد.

کاخ ریاست جمهوری فرانسه هم با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که او در دیدار  با وزرای خارجه قطر، مصر، عربستان سعودی و اردن  بر مخالفت این کشور با حملات نظامی اسرائیل به رفح تاکید کرد و خواستار آزای گروگان‌ها(اسرا) و آتش‌بس در غزه شد.

بر اساس بیانیه کاخ الیزه، ماکرون همچنین در این دیدار به صراحت اظهارات جدید اسرائیل در مورد شهرک‌سازی در کرانه باختری را محکوم کرد و بر عزم پاریس برای تشدید تحریم‌های مربوط به شهرک‌سازی به ویژه در سطح اروپا تاکید کرد.

در این نشست همچنین راه‌های اجرای موثر راه حل دو دولتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نشست مشترک ماکرون با چند کشور عربی در کاخ الیزه درباره غزه

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی از نشست امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه با کمیته وزرای اجلاس سران عربی-اسلامی برای بحث در مورد تشدید تلاش‌ها برای برقراری آتش‌بس در غزه خبر داد.

وزارت خارجه قطر نیز تاکید کرد که اعضای کمیته اجلاس سران عربی و اسلامی با ماکرون درباره تحولات خطرناک در غزه گفت‌وگو کردند.

دوحه تاکید کرد: اعضای این کمیته بر تشکیل کشور فلسطین در امتداد مرزهای 1967 به پایتختی قدس شرقی تاکید کردند.

نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر هم گفت: هیات اجلاس سران عربی-اسلامی با ماکرون درباره راه‌های حل و فصل اوضاع انسانی غزه بحث وتبادل نظر کردند.

به گفته او، این هیات با رئیس جمهور فرانسه در مورد برقراری کامل آتش‌بس در نوار غزه گفت‌وگو کرد.

او افزود: ما از تمام تلاش‌های بین‌المللی عادلانه برای تحقق این امر حمایت می‌کنیم.

ادعای جدید سنتکام: یک فروند موشک کروز یمنی‌ها را رهگیری کردیم!

فرماندهی مرکزی آمریکا(سنتکام) مدعی شد: نیروهای ما یک موشک کروز زمین به هوا را در منطقه تحت کنترل یمنی‌ها رهگیری کردند.

بر اساس ادعای سنتکام، این موشک تهدیدی قریب‌الوقوع برای نیروهای آمریکایی، نیروهای ائتلاف و کشتی‌های تجاری در منطقه بود.

حمله پهپادی جدید مقاومت عراق به ایلات اشغالی

مقاومت اسلامی عراق بار دیگر یک هدف حیاتی در ایلات(أم الرشراش) واقع در اراضی اشغالی را هدف قرار داد.

در بیانیه مقاومت اسلامی عراق آمده است: مجاهدین مقاومت اسلامی در عراق در ادامه رویکرد مقاومت در برابر اشغالگری، در حمایت از مردم غزه و در پاسخ به قتل عام رژیم غاصب(صهیونیستی) علیه غیرنظامیان فلسطینی اعم از کودکان، زنان و سالخوردگان شامگاه جمعه مطابق با 24 / 5 / 2024 هدف حیاتی در ایلات «ام الرشاش» را با پهپاد هدف قرار دادند.

مقاومت اسلامی عراق بار دیگر در این بیانیه بر تداوم این حملات برای درهم کوبیدن مواضع و استقرار نیروهای دشمن تاکید کرده است./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.