تهران و بغداد روی دور تقویت روابط

رئیس جمهور عراق در دیدار با مخبر:شهادت آیت الله رئیسی برای ملت‌های منطقه مصیبتی بزرگ است

عبداللطیف رشید ضمن تجلیل از حمایت‌های آیت‌الله رئیسی از ملت عراق، گفت: شهادت ایشان نه تنها برای ملت ایران بلکه برای ملت عراق و کل منطقه مصیبتی بزرگ و جبران‌ناپذیر است.

به گزارش شهروند آنلاین، عبداللطیف رشید رئیس جمهور عراق که در صدر هیاتی متشکل از روسای جمهور و نخست‌وزیران سابق عراق، رهبران گروه‌ها و شخصیت‌های سیاسی عراق به منظور عرض تسلیت فقدان رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی و همراهانش به تهران سفر کرده است، پیش از ظهر امروز با آقای مخبر سرپرست ریاست جمهوری دیدار و گفت‌وگو کرد.

مخبر در این دیدار ضمن تشکر صمیمانه از همدلی و همدردی دولت و ملت عراق با دولت و ملت ایران در پی شهادت رئیس جمهور و همراهانش گفت: ملت ایران دو شخصیت بزرگ، دلسوز، پرتلاش و خدمتگزار را در این حادثه از دست داد، اما با استعانت از حضرت باری تعالی و تکیه بر چارچوب‌های مستحکم نظام آن را پشت سر خواهیم گذاشت.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری در ادامه با برشمردن ویژگی‌های شخصیتی، اقدامات و دستاورد‌های مهم آیت‌الله رئیسی در قبال امت اسلامی تصریح کرد‌: رئیس جمهور شهید ما اقدامات و موفقیت‌های بزرگی را رقم زد، اما شاید یکی از برجسته‌ترین اقدامات او ارتقای سطح روابط جمهوری اسلامی ایران با کشور‌های اسلامی، همسایه و همسو بود که انصافا در این مسیر بسیار موفق عمل کرد.

مخبر در ادامه با اشاره با جایگاه مهم و برجسته دولت و ملت عراق در منظومه سیاسی و دینی جمهوری اسلامی ایران و بویژه آیت‌الله رئیسی، تصریح کرد‌: اهمیت این جایگاه در نگاه رئیس جمهور شهید ما به گونه‌ای بود که به طور منظم تحولات عراق را رصد می‌کرد.

سرپرست ریاست جمهوری در ادامه با اشاره به نقش و تاثیر آیت‌الله رئیسی در تقویت محور مقاومت، برهم زدن معادلات قدرت در جهان با هم‌افزایی با کشور‌های مستقل و شکست هیمنه امریکا و رژیم اشغالگر صهیونیستی بویژه در جریان جنایات صهیونیست‌ها در غزه افزود: ابراز تاثر و تاسف عمیق رهبران محور مقاومت از فقدان ایشان به خوبی بیانگر جایگاه این شخصیت بزرگ در حمایت از محور مقاومت بود، اما با راهبری داهیانه رهبری معظم انقلاب اسلامی این راهبرد اصولی نظام جمهوری اسلامی ایران با قوت ادامه خواهد یافت.

مخبر با بیان اینکه این فقدان بزرگ به رغم همه تلخی‌ها موجب ایجاد وفاق ملی در داخل کشور و همگرایی و هم‌افزایی بیشتر محور مقاومت و کشور‌های اسلامی شده است، تصریح کرد‌: بدون تردید راهبرد نظام جمهوری اسلامی ایران در قبال دولت و ملت عراق که توسط آیت‌الله رئیسی پیگیری می‌شد، از این پس نیز با قوت استمرار خواهد یافت.

عبداللطیف رشید رئیس جمهور عراق نیز در این دیدار ضمن ابراز تاسف عمیق از شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانش و عرض تسلیت و تعزیت به دولت و ملت ایران از جانب دولت و ملت عراق، از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های آیت‌الله رئیسی از ملت عراق تجلیل کرد و افزود‌: شهادت ایشان نه تنها برای ملت ایران بلکه برای ملت عراق و کل منطقه مصیبتی بزرگ و جبران‌ناپذیر است.

رئیس جمهور عراق با تاکید بر اینکه دولت و ملت عراق در این حادثه دردناک در کنار دولت و ملت ایران خواهد بود، بر عزم کشورش برای استمرار روابط و همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و گفت‌: روابط مستحکم ما با جمهوری اسلامی ایران با قوت ادامه خواهد یافت و تمامی اقدامات لازم برای تقویت سطح این روابط را انجام خواهیم داد./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.