طرح جدید اتحادیه اروپا برای فشار بر روسیه

روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی اعلام کرد که اتحادیه اروپا قصد دارد به منظور جلوگیری از دور زدن تحریم‌های روسیه، محدودیت‌های جدیدی علیه بلاروس در زمینه‌های مختلف از جمله خودروهای لوکس، اعمال کند.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از راشاتودی، روزنامه فایننشال تایمز روز پنجشنبه در گزارشی اعلام کرد که اتحادیه اروپا قصد دارد به منظور جلوگیری از دور زدن تحریم‌های روسیه، محدودیت‌های جدیدی علیه بلاروس در زمینه‌های مختلف از جمله خودروهای لوکس، اعمال کند.

بر اساس پیش‌نویس این اقدام که در حال حاضر در حال بررسی است، اتحادیه اروپا به دنبال “به حداقل رساندن ریسک دور زدن” تحریم‌هاست، به ویژه در مورد واردات وسایل نقلیه لوکس بلاروس که سپس به اتباع روسیه فروخته می‌شود.

گزارش‌ها حاکی است که تحریم‌های جدید علیه متحد اصلی روسیه یعنی بلاروس، سایر اقلام گران‌قیمت را نیز در برمی‌گیرد؛ صادرات فناوری و کالاهایی که می‌توانند توسط ارتش روسیه استفاده شوند به بلاروس ممنوع می‌شود. این تحریم‌ها همچنین گاز طبیعی مایع را هدف قرار می‌دهد.

به گفته این روزنامه، اتحادیه اروپا همچنین واردات الماس از بلاروس را پس از محدودیت مشابهی که در دسامبر علیه روسیه اعمال شد، ممنوع خواهد کرد.

بر اساس آمار جمع‌آوری شده توسط مؤسسه نظارت بر داده‌های تجاری Trade Data Monitor، صادرات خودروی اتحادیه اروپا به بلاروس پس از تشدید تحریم‌های غرب علیه روسیه در سال 2022 افزایش یافت و در اوایل سال 2024 به 268 میلیون دلار رسید.

بسیاری از مقامات غربی شکایت کرده‌اند که روس‌ها مشکلی برای خرید خودروی ساخت غرب در بلاروس به دلیل خلاء محدودیت‌ها ندارند.

در نتیجه، از بروکسل خواسته شده است که رژیم تحریم‌ها علیه مینسک را با اقدامات اعمال شده علیه مسکو هماهنگ کند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.