چرا سکه کاهشی شد؟

قیمت طلا و سکه نسبت به هفته گذشته با کاهش محسوس همراه شده است؛ کشتی‌آرای فعال بازار طلا و جواهر می‌گوید: بعد از سانحه بالگرد رئیس‌جمهور، اطمینان به مردم درباره عدم‌اخلال در امور کشور، باعث آرامش در بازار شد.

به گزارش شهروند آنلاین،محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه اظهار داشت: در زمان حاضر با توجه به شرایط عادی جهانی و کاهش بحران‌های ماه‌های قبل، قیمت اونس جهانی طلا با 80 دلار کاهش طی یک هفته همراه شده است.

او با ابراز اینکه “قیمت ارز نیز در روزهای اخیر در بازار داخلی کاهشی بوده  و همین امر باعث کاهش قیمت طلا و سکه شده است.”، گفت: بعد از اعلام خبر سانحه بالگرد آقای رئیسی، قیمت طلا و ارز سیر صعودی گرفت ولی با اطمینانی که به مردم درباره عدم اخلال در امور کشور داده شد، آرامش در بازار حاکم و قیمت‌ها کاهشی شد.

او با بیان اینکه “هم‌اکنون قیمت دلار و قیمت اونس سیر نزولی دارد.”، گفت: این موارد باعث کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه شده است؛ هم‌اکنون عرضه و تقاضا در بازار طلا متعادل شده و بازار با آرامش خاصی مواجه است.

این فعال بازار طلا و جواهر ضمن تأکید بر اینکه “بازارهای طلا و جواهر در سطح کشور نیز از روز سه‌شنبه هفته گذشته رسماً باز شدند و هم‌اکنون تمام مغازه‌ها باز هستند و معاملات از سر گرفته شده است”، گفت: همین امر باعث کاهش بیشتر قیمت‌ها شد.

کشتی‌آرای با اعلام کاهش 130هزارتومانی طلای 18عیار، گفت: هفته قبل هر مثقال طلا 14 میلیون و 600 هزار تومان بود که دیروز 14 میلیون و 100 هزار تومان شده است. هر گرم طلای 18عیار نیز دیروز 3 میلیون و 250 هزار تومان قیمت خورده است.

او با پیش‌بینی اینکه “تا اواسط هفته احتمالاً همین ثبات قیمت را خواهیم داشت.”، اضافه کرد: روز گذشته در بازار تهران، قیمت سکه طرح قدیم 36 میلیون و 900 هزار تومان، سکه طرح جدید 39 میلیون و 700 هزار تومان، نیم‌سکه 22 میلیون و 750 هزار تومان، ربع‌سکه  14 میلیون و 700 هزار تومان و سکه گرمی 6 میلیون و 900 هزار تومان بوده است./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.