انتقاد ایلان ماسک از تعرفه‌های آمریکا علیه چین

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت سازنده خودروهای برقی تسلا بر خلاف اظهارات قبلی خود، تعرفه‌های جدید دولت آمریکا علیه خودروهای الکتریکی وارداتی از چین را محکوم کرد.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از راشاتودی، ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت سازنده خودروهای برقی تسلا، تعرفه‌های جدید اعلام‌شده دولت آمریکا علیه خودروهای الکتریکی وارداتی از چین را محکوم کرد.

واشنگتن در اوایل ماه جاری میلادی تعرفه‌های شدیدی را روی کالاهای وارداتی از چین اعمال کرد و تعرفه خودروهای الکتریکی را نیز به میزان چهار برابر افزایش داد و به بیش از 100 درصد رساند.

به گفته مقامات آمریکا، اقدامات جدید بر 18 میلیارد دلار کالاهای وارداتی از چین تأثیر می‌گذارد.

بر اساس گزارش رویترز، ماسک روز پنجشنبه در کنفرانس فناوری ویوا Viva در پاریس اظهار داشت: چیزهایی که مانع از آزادی مبادلات می‌شوند یا بازار را مخدوش می‌کنند، خوب نیستند.

او گفت: نه من و نه تسلا این تعرفه‌ها را درخواست نکردیم، در واقع وقتی اعلام شد، شگفت‌زده شدم.

ماسک افزود: تسلا بدون تعرفه و پشتیبانی تبعیض‌آمیز هم در بازار چین به خوبی رقابت می‌کند.

اظهارات ماسک به عنوان یک چرخش از موضع قبلی او در مورد موانع تجاری ایالات متحده با چین محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت تسلا در ژانویه گفته بود که تعرفه‌های تجاری لازم است وگرنه چین “شرکت‌های خودروسازی دیگر را هم در جهان نابود خواهد کرد.”

اگرچه عملکرد تسلا تحت تأثیر رقابت تولیدکنندگان چینی قرار گرفته است، ماه گذشته میلادی تسلا جایگاه خود را به عنوان بزرگترین تولیدکننده خودروهای الکتریکی در جهان از رقیب خود یعنی بی‌وای‌دی BYD بر اساس فروش سه ماهه اول پس گرفت./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.