ضربه سنگین مقاومت

بسته خبری ویژه تحولات در غزب آسیا

در پی ضربه سنگین مقاومت فلسطین به صهیونیست‌ها در اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه که منجر به هلاکت و اسارت چند نظامی صهیونیست شد، انصارالله یمن این عملیات را عملیات قهرمانانه نامید.

به گزارش شهروند آنلاین، 232 روز از جنگ در غزه می‌گذرد، مقاومت فلسطین اعلام کرد که مجاهدان این گردان‌ها عصر دیروز شنبه نظامیان صهیونیستی را به‌ سمت یک تله در یک تونل در اردوگاه جبالیا کشانده و ضمن درگیر شدن با آنها از نقطه صفر، همه آنها را به هلاکت رسانده و یا زخمی کرده و تعدادی از آنها را نیز به اسارت گرفته‌اند.

دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در واکنش به عملیات انتقام‌جویانه شدید مقاومت علیه صهیونیست‌ها در شمال نوار غزه که به هلاکت و اسارت چند نظامی صهیونیست انجامید از آن به‌عنوان «عملیات قهرمانانه» یاد کرد.

این در حالی است که وزارت بهداشت دیروز در تازه‌ترین آمار خود تعداد شهدای تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر تاکنون را 35 هزار و 903 نفر و آمار مجروحان را 80 هزار و 420 نفر اعلام کرد.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است که رژیم صهیونیستی طی 24 ساعت گذشته، پنج جنایت کشتار دسته‌جمعی دیگر در نوار غزه مرتکب شد که در نتیجه آن، 46 نفر به شهادت رسیدند و 130 نفر دیگر زخمی شدند.

یک‌سوم مجروحان فلسطینی نیاز مبرم به درمان دارند

دفتر رسانه‌ای دولت فلسطین مستقر در غزه اعلام کرد: بیش از 80 هزار مجروح داریم که یک‌سوم آنها نیاز مبرم و فوری به درمان دارند که در نوار غزه در دسترس نیست.

این دفتر رسانه‌ای افزود: کمک‌های بشردوستانه که به نوار غزه می‌رسد کافی نیست.

دفتر رسانه‌ای دولت فلسطین مستقر در غزه در ادامه گفت: مقدار سوخت واردشده به غزه حتی برای راه‌اندازی یک بیمارستان نیز کافی نیست.

پسر وزیر سابق رژیم صهیونیستی در غزه زخمی شد

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که ایتمار ایتام پسر “ایوی ایتام” وزیر سابق رژیم صهیونیستی در جبالیا واقع در شمال غزه مجروح شده است.

بر اساس گزارش فوق فرزند وزیر سابق رژیم صهیونیستی فرمانده گردانی در تیپ 828 بود.

حملات توپخانه‌ای ارتش رژیم اسرائیل به جنوب نوار غزه

ارتش رژیم صهیونیستی شهر خان‌یونس در جنوب نوار غزه را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار داده است.

مقاومت فلسطین نظامیان اسرائیل را در شمال غزه درهم کوبید

گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد، رزمندگان مقاومت نظامیان رژیم صهیونیستی را در محله القصاصیب در اردوگاه جبالیا واقع در شمال غزه با خمپاره کالیبر سنگین درهم کوبیدند.

شلیک دو راکت به شهرک صهیونیست‌نشین «مرگلیوت»

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از شلیک دو راکت ضدزره به شهرک مرگلیوت در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند.

انهدام تانک صهیونیست‌ها در غزه

گردان‌های القسام فلسطین اعلام کرد که یک دستگاه تانک مرکاوای 4 ارتش رژیم اسرائیل با راکت آر.پی.جی.105 در شمال نوار غزه منهدم شده است.

حماس: عملیات بی‌نظیر دیروز قدرت مقاومت برای استمرار مقابله با دشمن را نشان داد

اسامه حمدان، یکی از رهبران جنبش مقاومت  اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به عملیات دیروز گردان‌های القسام، شاخه نظامی این جنبش گفت که این عملیات بی‌نظیر القسام در جبالیا، قدرت و توانمندی مقاومت برای تداوم رویارویی با دشمن را ثابت کرد.

ابوعبیده سخنگوی القسام بامداد امروز اعلام کرد: نیروهای مقاومت موفق شده‌اند در جبالیا شماری از نظامیان صهیونیست را به کمینی کشانده، و برخی از آن‌ها را کشته و برخی را زخمی کرده و تعدادی را به اسارت گرفته‌اند.

واکنش انصارالله یمن به «عملیات قهرمانانه» مقاومت فلسطین

دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در واکنش به عملیات انتقام‌جویانه شدید مقاومت علیه صهیونیست‌ها در شمال نوار غزه که به هلاکت و اسارت چند نظامی صهیونیست انجامید از آن به‌عنوان «عملیات قهرمانانه» یاد کرد.

در بیانیه جنبش انصارالله یمن آمده است: عملیات گردان‌های القسام قهرمانانه بود و امت اسلام را سربلند کرد و این حقی مشروع در پاسخ به جنایت و کشتارهای رژیم اشغالگر است.

درگیری و صدای انفجار در اردوگاه جنین

منابع خبری از درگیری رزمندگان مقاومت فلسطین با نظامیان صهیونیست در چندین محور در جنین  در پی یورش صهیونیست‌ها به این اردوگاه خبر دادند.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که پس از هدف قرار دادن خودروهای زرهی رژیم اشغالگر با بمب دست‌ساز، صدای انفجاری در این اردوگاه به گوش رسیده است.

گردان‌های القدس ـ تیپ جنین ـ با اعلام خبر درگیری با نظامیان صهیونیست در این اردوگاه اعلام کرد: با گلوله‌های سنگین با نظامیان اشغالگر در شهر جنین و اردوگاه آن مقابله می‌کنیم.

القدس با اشاره به درگیری‌های شدید رزمندگان این جنبش با نظامیان اشغالگر در چندین محور در جنین افزود: مجاهدین ما خودروهای اشغالگر را در شهر جنین و اردوگاه آن با مواد منفجره هدف قرار دادند.

هلاکت و اسارت چند نظامی صهیونیست

سخنگوی گردان‌های القسام با انتشار ویدیویی اعلام کرد: مجاهدان این گردان‌ها عصر شنبه نظامیان صهیونیستی را به‌سمت یک تله در یک تونل در اردوگاه جبالیا کشانده و ضمن درگیر شدن با آن‌ها از نقطه صفر، آنها را به هلاکت رسانده و یا زخمی کرده و تعدادی از آن‌ها را نیز به اسارت گرفته‌اند.

ابوعبیده سخنگوی گردان‌های القسام در پیام صوتی خبر داد:رزمندگان مقاومت عصر روز شنبه در شمال نوار غزه توانستند در یک عملیات کمین پیچیده چند نظامی اسرائیلی را کشته یا زخمی و یا اسیر کنند.

رزمندگان مقاومت فلسطین همچنین طی بیش از دو هفته در رفح و بیت‌حانون ده‌ها عملیات علیه نظامیان صهیونیست انجام دادند.

دشمن به سیاست کورکورانه و بیهوده در انتقام و تخریب ادامه می‌دهد.

رژیم صهیونیستی از شکست به شکستی دیگر منتقل می‌شود و به ‌دنبال دستاوردهای پوچ و بیهوده است تا کشتارهای خود را علیه ملت ما توجیه کند.

مجاهدان فلسطینی در همه محورهای نبرد در نوار غزه در حال دادن درسی فراموش‌نشدنی به اشغالگران صهیونیست هستند و از سرزمین و خانه و کاشانه خود دفاع می‌کنند.

حمله جدید رژیم صهیونیستی به رفح با 6 شهید

در حمله جدید رژیم صهیونیستی به منزلی در منطقه «خربة العدس» واقع در شمال رفح 6 نفر از جمله دو کودک شهید شدند.

یک باب منزل مسکونی در بیت‌لاهیا واقع در شمال نوار غزه نیز هدف بمباران هوایی رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

یکی دیگر از رزمندگان حزب‌الله در راه قدس به شهادت رسید

حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای جدید از شهادت یکی دیگر از رزمندگان مقاومت به‌نام «حسین نبیه فواز» در جنوب لبنان خبر داد.

نصرالله عصر سه‌شنبه سخنرانی می‌کند

منابع خبری نزدیک به مقاومت لبنان گزارش دادند: سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله بعد از پایان مراسم ترحیم والده گرامی‌اش ساعت 18:30 به‌وقت محلی عصر روز سه‌شنبه سخنرانی می‌کند.

مادر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله امروز دار فانی را وداع گفت. اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس در بیانیه‌ای درگذشت مادر ایشان را به او تسلیت گفت.

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به مناطقی در جنوب لبنان

منابع خبری از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به دو شهرک «عیتا الشعب» و «الخیام» واقع در جنوب لبنان خبر دادند.

خبرنگار المیادین گزارش داد: رژیم صهیونیستی امشب، شنبه‌شب، تا این لحظه اطراف شهرک الخیام را برای چهارمین بار هدف حمله هوایی قرار داده است./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.