وضعیت فاجعه‌‌بار در رفح

رئیس فدراسیون جهانی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال ‌احمر بامداد یکشنبه در اظهاراتی گفت که وضعیت انسانی در رفح واقع در جنوب غزه فاجعه‌‌بار است.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، کیت فوربس رئیس فدراسیون جهانی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر افزود: وضعیت انسانی در رفح فاجعه‌بار است و روز به روز بدتر می‌شود و عمیقا نگران بحران ناامید کننده و تشدیدشده انسانی در غزه هستیم.

پیشتر اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه گفته بود که بیش از 20 هزار بیمار مبتلا به سرطان، بیماری‌های قلبی و خونی در شرایط غیرانسانی به دلیل اشغال، محاصره و جنگ نابودی غیرنظامیان در غزه در انتظار باز شدن گذرگاه رفح هستند.

او در حالی که از جامعه جهانی خواست تا با مداخله خود قربانیان را از عوارض و مرگ نجات دهند، تأکید کرد که حملات رژیم صهیونیستی به مراکز بهداشتی و درمانی آنها را ناکارآمد کرده است.

گروه‌های مقاومت فلسطین 15 مهرماه برابر با هفتم اکتبر 2023، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، با حمایت آمریکا و برخی از کشورهای غربی، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران وحشیانه این منطقه است.

پس از گذشت بیش از هفت ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روز به‌ روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.