بمباران چادرهای آوارگان فلسطینی در رفح

بسته خبری ویژه تحولات مقاومت در غرب آسیا

روز ۲۳۴ توفان‌الاقصی، جنگنده‌های متجاوز اسرائیلی مرتکب جنایتی دیگر در غزه شدند و چادرهای آوارگان فلسطینی را در شمال‌غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه بمباران کردند.

به گزارش شهروند آنلاین، 234روز از جنگ در غزه می‌گذرد، جنگنده‌های متجاوز اسرائیلی مرتکب جنایتی دیگری در غزه شدند و چادرهای آوارگان فلسطینی را در شمال غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه بمباران کردند.

تعداد شهدای جنایت صهیونیست‌ها علیه مراکز اسکان آوارگان فلسطینی و چندین باب منزل مسکونی در غرب رفح به بیش از 50شهید و زخمی افزایش یافت.

دفتر سیاسی انصارالله یمن در واکنش به جنایت صهیونیست‌ها در حمله به آوارگان فلسطینی تأکید کرد: ما قتل‌عام فجیع اسرائیل علیه آوارگان شمال غرب رفح را که ده‌ها شهید و مجروح به‌جای گذاشت به‌شدت محکوم می‌کنیم.

نسل‌کشی اسرائیل علیه آوارگان غزه نشان‌دهنده سطح وحشیگری دشمن اسرائیلی و عمق جنایت و هولناک بودن آن است.

این در حالی است که وزارت بهداشت غزه دیروز اعلام کرد که تعداد شهدای غزه از هفتم اکتبر گذشته تاکنون به 35هزار و 903نفر و تعداد مجروحان هم به 80هزار و 420نفر رسیده است.

این وزارتخانه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی 24ساعت گذشته، 5مورد کشتار در نوار غزه مرتکب شد که در نتیجه آن 46نفر شهید و 130نفر دیگر هم مجروح شدند.

حمله هوایی رژیم اسرائیل به اردوگاه النصیرات 3شهید برجای گذاشت

شبکه خبری الجزیره به نقل از خبرنگار خود گزارش داد که در حمله هوایی امروز صبح رژیم صهیونیستی به اردوگاه النصیرات 3فلسطینی به شهادت رسیده و تعدادی نیز مجروح شده است.

هلاکت 636نظامی اسرائیلی از ابتدای جنگ

در سایه ادامه سیاست سانسور شدید تلفات نظامی رژیم صهیونیستی رسانه‌های اسرائیلی به هلاکت 636نظامی این رژیم از ابتدای جنگ اعتراف کردند.

بر اساس گزارش فوق 3601نظامی اسرائیلی نیز در این مدت مجروح شده اند.

سقوط یک پهپاد اسرائیلی در اراضی لبنان

ارتش رژیم صهیونیستی از سقوط یک پهپاد اسرائیلی در خاک لبنان خبر داد و گفت: علت این حادثه در حال بررسی است.

حزب‌الله محل استقرار نظامیان اسرائیلی را هدف قرار داد

مقاومت اسلامی لبنان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، در راستای حمایت از مردم استوار فلسطین در نوار غزه و مقاومت شجاع و شریف آن و در واکنش به تجاوز رژیم صهیونیستی به روستاهای جنوب لبنان، رزمندگان مقاومت اسلامی امروز دوشنبه محل استقرار نظامیان رژیم صهیونیستی را با سلاح‌های مناسب هدف قرار داده و خساراتی به دشمن صهیونیستی وارد آورده است.

قایق‌های جنگی رژیم صهیونیستی سواحل غزه را گلوله‌باران کردند

منابع خبری از گلوله‌باران سواحل النصیرات و الزهراء در مرکز غزه از سوی قایق‌های جنگی رژیم صهیونیستی خبر دادند.

شلیک 3راکت ضد‌زره به شهرک صهیونیست نشین «مرگلیوت»

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از شلیک سه راکت ضد‌زره به شهرک مرگلیوت در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند.

«اسرائیل هیوم»: پیروزی فراگیر بر حماس دور از دسترس است

یوآو لیمور، تحلیل‌گر و ستون‌نویس روزنامه اسرائیل هیوم در واکنش به حمله موشکی دیروز حماس به تل‌آویو که از جنوبی‌ترین منطقه غزه صورت گرفت، نوشت: حماس دیروز بعد از هفت ماه و برای بار دیگر ثابت کرد که پیروزی فراگیر (برای اسرائیل) دور از دسترس است. دیروز موشک‌هایی که از منطقه مرکزی (رفح) شلیک شد، به ما یاد داد که حماس همچنان قدرت نظامی خود را دارد و این قدرت نظامی هنوز وجود دارد و به خطر نیفتاده است.

حمله هوایی رژیم اسرائیل به 2خودرو در کرانه باختری

نظامیان رژیم اسرائیل در یورش بامدادی خود به منطقه «کفردان» در شمال کرانه باختری، با پهپاد دو خودرو را که گفته می‌شود متعلق به مبارزان فلسطینی بوده است، هدف قرار داده‌اند.

انفجار در جنوب تل‌آویو

رسانه‌های عبری دقایقی پیش از وقوع انفجار در منطقه خولون واقع در جنوب تل‌آویو خبر دادند که گفته می‌شود یک مینی‌بوس به ‌دلایل نامعلوم منفجر شده و آتش گرفته است، همچنین منابع خبری از زخمی شدن یک شهرک‌نشین 60ساله صهیونیست در انفجار خبر می‌دهند.

احتمال افزایش شهدای جنایت رفح

سخنگوی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد: سیستم مراقبت‌های بهداشتی در غزه قادر به مقابله با وضعیت رفح نیست.

او افزود: احتمال افزایش تعداد قربانیان بمباران اردوگاه آوارگان و حملات هوایی در رفح وجود دارد.

دفاع مدنی در غزه نیز اعلام کرد: پرسنل بخش دفاع مدنی در پی هدف قرار دادن آوارگان در رفح، حدود 50شهید و مجروح را از زیر آوار خارج کردند.

راه‌پیمایی در شمال رام‌الله در محکومیت جنایت رفح

در پی فراخوان مردمی و گروه‌های فلسطینی برای برگزاری تظاهرات خشم در محکومیت جنایت صهیونیست‌ها مردم شمال رام‌الله واقع در کرانه باختری به خیابان‌ها آمدند و جنایت صهیونیست‌ها در رفح را محکوم کردند.

عملیات جدید حزب‌الله لبنان علیه صهیونیست‌ها

حزب‌الله لبنان اعلام کرد که مبارزان این جنبش نظامیان صهیونیستی را در مرکز نظامی المالکیه هدف حمله توپخانه‌ای خود قرار دادند که مستقیم به هدف اصابت کرده است.

ارتش رژیم صهیونیستی جنایت در رفح را توجیه کرد

ارتش رژیم صهیونیستی در واکنش به جنایت هولناک این رژیم در قتل‌عام آوارگان فلسطینی در رفح مدعی شد: جنگنده‌های اسرائیلی مقر حماس در رفح را که دو فرد مسلح اصلی داخل آن بودند، هدف قرار دادند.

ارتش رژیم صهیونیستی در عین حال حمله به رفح را که غیرنظامیان اعم از زن و کودک را هدف قرار داد و تاکنون ده‌ها شهید و زخمی به‌جای گذاشت، قانونی قلمداد کرد و مدعی شد که در این حمله از سلاح‌های نقطه‌زن استفاده شده است.

انصارالله: جنایت رفح عمق وحشیگری صهیونیست‌ها را اثبات می‌کند

دفتر سیاسی انصارالله یمن در واکنش به جنایت صهیونیست‌ها در حمله به آوارگان فلسطینی تأکید کرد: ما قتل‌عام فجیع اسرائیل علیه آوارگان شمال غرب رفح را که ده‌ها شهید و مجروح به‌جای گذاشت به‌شدت محکوم می‌کنیم.

نسل‌کشی اسرائیل علیه آوارگان غزه نشان‌دهنده سطح وحشیگری دشمن اسرائیلی و عمق جنایت و هولناک بودن آن است.

کشتار غیرنظامیان بار دیگر شکست دشمن را ثابت می‌کند و به جهانیان اثبات می‌کند که این رژیم به قوانین بین‌المللی اهمیتی نمی‌دهد و هیچ توجهی هم به تصمیمات دیوان دادگستری ندارد.

ما آمریکا را مسئول کامل جنایت رفح و سایر کشتارها می‌دانیم چرا که این کشور حامی اصلی دشمن صهیونیستی است.

فراخوان برای برگزاری «تظاهرات خشم» در کرانه باختری و اراضی 48

رسانه‌های محلی فلسطینی از درخواست مردمی برای برگزاری راه‌پیمایی خشم در کرانه باختری و اراضی اشغالی 48در پی جنایت صهیونیست‌ها در رفح خبر دادند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.