فرستاده ویژه هاوانا در تهران

باقری: تعمیق روابط ایران و کوبا به‌نفع چندجانبه‌گرایی است

سرپرست وزارت امور خارجه ایران در دیدار مشاور عالی و فرستاده ویژه رئیس‌‌ جمهور کوبا تقویت و تعمیق روابط و همکاری‌ها در عرصه‌های دو و چندجانبه را به ‌نفع دو کشور ایران و کوبا و همه کشورهای مستقل و به ‌نفع چندجانبه‌گرایی در جهان دانست.

به گزارش شهروند آنلاین، لوئیس‌ پدرو پدروسو کوئستا، مشاور عالی و فرستاده ویژه رئیس‌ جمهور کوبا که برای ادای احترام به مقام رئیس‌ جمهور و وزیر خارجه شهید کشورمان به تهران سفر کرده، با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو  کرد.

مشاور عالی و فرستاده ویژه رئیس‌ جمهور کوبا در این دیدار پیام‌های تسلیت صمیمانه و همدردی رئیس ‌جمهور، دولت و مردم کوبا را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، دولت و مردم کشورمان ابلاغ کرد.

علی باقری نیز در این دیدار با قدردانی از سفر مشاور عالی و فرستاده ویژه رئیس‌ جمهور کوبا به تهران، این سفر و پیام‌های همدردی و تسلیت مقام‌های عالی کوبا را در این شرایط سخت تسلی‌بخش توصیف کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه با اشاره به تجربه مقاومت، همبستگی و انسجام دولت و مردم ایران در طول بیش از چهار دهه گذشته برای پشت‌سر گذاشتن حوادث تلخ و دشواری از این دست، تأکید کرد: ایران با حمایت مردم همواره این قبیل سختی‌ها را پشت‌سر گذاشته و تهدیدها و چالش‌ها را به فرصت تبدیل کرده است.

باقری همچنین تقویت و تعمیق روابط و همکاری‌ها در عرصه‌های دو و چندجانبه را به ‌نفع دو کشور ایران و کوبا و همه کشورهای مستقل و به ‌نفع چندجانبه‌گرایی در جهان دانست و ابراز کرد: امیدواریم با برگزاری دور جدید کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور، شاهد تحقق و اجرای توافق‌ها و یادداشت تفاهم‌های امضاءشده در سفر رؤسای جمهور دو کشور به تهران و هاوانا باشیم.

لوئیس‌پدرو پدروسو کوئستا در این دیدار ابراز اطمینان کرد، دولت و مردم ایران با موفقیت این برهه حساس را پشت‌سر خواهند گذاشت.

مشاور عالی رئیس‌ جمهور کوبا، ایران را نزدیک‌ترین دوست کوبا در منطقه غرب آسیا خواند، روابط دو کشور را در بالاترین سطح توصیف کرد و بر آمادگی کشورش برای ارتقا و تعمیق روابط در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه اقتصادی تأکید کرد.

فرستاده ویژه رئیس‌ جمهور کوبا همچنین خواستار تداوم همکاری‌های نزدیک دو کشور در عرصه‌های بین‌المللی برای مقابله با رویکرد زورمدارانه، یکجانبه‌گرایانه و در عین حال رو به ضعف قدرت‌های امپریالیستی شد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.