جزئیات اجرای طرح معافیت سربازان دارای فرزند

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا جزئیات اجرای طرح معافیت سربازان دارای فرزند را تشریح کرد.

به گزارش شهروند آنلاین،سردار تقی مهری؛ رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه معافیت مشمولان دارای 3فرزند و بیشتر، از تاریخ 1402/03/01اجرایی شده است، اظهار کرد: تمامی سربازان وظیفه حین خدمت که دارای 4فرزند و بیشتر هستند، بدون شرط سنی و سربازان وظیفه دارای 3فرزند به شرط داشتن حداقل 40سال تمام از انجام خدمت دوره ضرورت سربازی معاف می‌شوند.

او افزود: ملاک عمل برای رسیدگی به درخواست سربازان وظیفه اعم از سربازان عادی، امریه، طلاب و… سند رسمی ازدواج و شناسنامه پدر و تأییدیه ثبت احوال است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا متذکر شد: یگان‌های خدمتی پس از بررسی و تأیید مدارک و مستندات مربوطه و ثبت ترخیص آنان در سامانه، سربازان واجد شرایط را برای ثبت درخواست معافیت به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) معرفی می‌کنند.

سردار مهری تصریح کرد: سازمان وظیفه عمومی پس از بررسی و تأیید شرایط سربازان ترخیص شده، کارت معافیت را صادر و درصورت عدم ‌احراز شرایط، برای ادامه خدمت، فرد را به یگان خدمت معرفی می‌کنند.

او خاطرنشان کرد: کارکنان وظیفه فراری درصورت داشتن شرایط معافیت، پس از معرفی خود به یگان خدمتی و بررسی مدارک، از یگان ترخیص و می‌توانند برای معافیت مذکور اقدام کنند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا گفت: همچنین کارکنان وظیفه متاهل حین خدمت که واجد شرایط معافیت نیستند، می‌توانند علاوه بر 2ماه کسر خدمت تاهل، برای فرزند اول 3ماه کسر خدمت و برای فرزند دوم 4ماه و فرزند سوم 5ماه کسر خدمت بهره‌مند شوند.

سردار مهری یادآور شد: بیش از 90درصد درخواست‌های ثبت شده، رسیدگی و صدور کارت شده‌اند و سایر پرونده‌های در دست اقدام نیز پس از رفع نقص مدارک توسط مشمولان و انجام استعلامات لازم به سرعت صدور کارت می‌شوند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.