تزریق ۳۵ همتی برای تکمیل مسکن مهر در دولت سیزدهم

وزیر راه و شهرسازی گفت: در دولت سیزدهم در مجموع بیش از ۳۵ هزار میلیارد تومان از منابع وزارت راه وشهرسازی از محل مولدسازی برای تکمیل واحدهای مسکن مهر هزینه شد.

به گزارش شهروند آنلاین، مهرداد بذرپاش در مراسم افتتاح ۶۴۴۷ واحد مسکن مهر در شهرهای جدید پردیس و مهستان اظهار کرد: افتتاح‌های امروز در مهستان و پردیس مرهون پیگیری‌های متعدد رئیس‌ جمهور شهید است. اتمام این واحدها و دیگر واحدها که در سراسر کشور در حال انجام است حاصل جلسات متعدد طولانی مدت و پیگیری‌های رئیس‌ جمهور شهید و مجموعه وزارت راه وشهرسازی است.

او افزود: در ابتدای دولت سیزدهم بیش از ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر به دولت به ارث رسید که تکمیل واحدهای فوق به‌ دلیل نداشتن آورده متقاضیان کاری دشوار بود. تکمیل هر واحد باقی مانده مسکن مهر به‌طور میانگین به ۳۰۰ میلیون تومان نیاز داشت که منابع آن از طریق مولدسازی انجام شد.

بذرپاش تأکید کرد: بزرگ‌ترین مولدسازی تاریخ ایران در پروژه‌های مسکن مهر رخ داد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: از حدود ۱۱هزار واحد باقی مانده مسکن مهر مهستان با افتتاح‌های امروز ۱۰ هزار واحد تحویل مردم شده که با حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شد. ۱۰۰۰ واحد باقی مانده نیز به‌زودی تکمیل و تحویل خواهد شد.

بذرپاش توضیح داد: در دولت سیزدهم در مجموع بیش از ۳۵ هزار میلیارد تومان از منابع وزارت راه وشهرسازی از محل مولدسازی برای تکمیل واحدهای مسکن مهر هزینه شد. با افتتاح‌های امروز عدد تکمیل شده واحدهای مسکن مهر در دولت سیزدهم به ۱۳۷ هزار واحد رسید.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تعداد واحدهای در حال ساخت نهضت ملی مسکن از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد عبور کرده است از تامین ۲هزار ۶۸۰ هکتار زمین در مهستان برای تولید مسکن خبر داد.

او با یادآوری اینکه دولت سیزدهم به مانند دولت‌های قبل درخصوص تکمیل واحدهای مسکن مهر به‌ این جمله بسنده نکرد که منابع مالی وجود ندارد گفت: دولت سیزدهم و شخص رئیس ‌جمهور شهید شجاعانه وارد میدان شد و تولید مسکن در سراسر کشور مرهون زحمات آن بزرگوار است.

بذرپاش یادآور شد: دولت سیزدهم موفق شد تا رشد منفی ۱۳ونیم درصد را در بخش مسکن و ساختمان به مثبت ۴.۸ برساند. همچنین رکورد صدور پروانه در بافت‌های فرسوده در سال گذشته شکسته شد.

بذرپاش با تأکید بر اینکه در کل کشور ۱۰۰هزار هکتار زمین تامین شده است گفت: تا تابستان رقم تامین شده زمین به ۱۲۰ هزار هکتار می‌رسد.

او یادآور شد: در سال گذشته بیش از ۷۲هزار قطعه زمین جوانی جمعیت تحویل مردم شد که‌ این‌ اقدام در سال‌ جاری تداوم خواهد یافت.

بذرپاش همچنین تامین خدمات زیربنایی و روبنایی در شهرهای جدید را به موازات تولید مسکن از سیاست‌های وزارت راه‌ و شهرسازی برشمرد./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.