مصداق جنایت جنگی

واکنش ایران به حمله رژیم صهیونیستی به چادرهای آوارگان فلسطینی در رفح

سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به حمله رژیم صهیونیستی به چادرهای اسکان آوارگان فلسطینی در ‎رفح گفت: این جنایت وحشیانه مصداق بارز ‎جنایت جنگی و نقض آشکار قرار موقت صادره از سوی دیوان بین‌المللی دادگستری است.

به گزارش شهروند آنلاین، ناصر کنعانی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: حمله رژیم صهیونیستی به چادرهای اسکان آوارگان فلسطینی در ‎رفح، شایسته محکومیت شدید و واکنش عملی جامعه جهانی است.

او افزود: از رژیم تروریستی اسرائیل که یک روز صفوف مردم آواره‌ را که در انتظار رسیدن کمک‌های بشردوستانه هستند، بمباران می‌کند و روز دیگر بیمارستان‌ها را به خاک و خون می‌کشد، جای تعجب نیست که این بار با حمله به چادرهای اسکان آوارگان فلسطینی در ‎رفح، کشتار مهیب دیگری از غیرنظامیان به‌ویژه زنان و کودکان را رقم زند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تأکید کرد: این جنایت وحشیانه مصداق بارز ‎جنایت جنگی و نقض آشکار قرار موقت صادره از سوی دیوان بین‌المللی دادگستری است.

کنعانی در پایان نوشت: رژیم کودک‌کش صهیونیستی هرگاه دچار شکست‌های فضاحت‌بار در عرصه میدانی می‌شود، این چنین جنون‌آمیز علیه غیرنظامیان فلسطینی مرتکب جنایت جنگی می‌شود.

به گزارش ایرنا؛ جنگنده‌های متجاوز رژیم صهیونیستی شامگاه امروز چادرهای آوارگان فلسطینی را در شمال غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه بمباران کردند.

دفتر اطلاع‌رسانی دولت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد ارتش اشغالگر صهیونیستی در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰ مرکز اسکان آوارگان فلسطینی را در رفح بمباران کرده که طی آن بیش از ۱۹۰ فلسطینی شهید شدند.

این دفتر تأکید کرد که ارتش رژیم صهیونیستی در تازه‌ترین جنایت خود، چادرها و مراکز اسکان آوارگان در شمال غرب رفح را با ۷ موشک و بمب بزرگ بمباران کرد که بر اثر آن تا این لحظه دست‌کم ۳۰ فلسطینی شهید و ده‌ها نفر هم زخمی شدند.

در میان شهدا و مجروحان تعداد زیادی زن و کودک هم دیده می‌شود. جست‌و‌جو برای یافتن افراد زیر آوار مانده همچنان ادامه دارد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.