ضرورت تمکین از حکم دیوان لاهه

امارات جنایت رژیم صهیونیستی در رفح را محکوم کرد

وزارت امور خارجه امارات متحده عربی امروز (دوشنبه) جنایت رژیم صهیونیستی در رفح را محکوم و بر ضرورت پایبندی رژیم صهیونیستی به حکم دیوان بین‌المللی دادگستری تأکید کرد.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از خبرگزاری امارات (وام)، وزارت امور خارجه این کشور در بیانیه‌ای تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی در نوار غزه که آخرین مورد آن بمباران چادرهای آوارگان فلسطینی در رفح و شهادت و زخمی کردن ده‌ها نفر از آنها بود، محکوم کرد.

در این بیانیه بر اهمیت دستیابی به توافقی برای برقراری آتش‌بس در نوار غزه، حمایت از غیرنظامیان و پایبندی به اجرای تدابیر مندرج در حکم صادره از سوی دیوان بین‌المللی دادگستری درخصوص توقف فوری حملات علیه رفح و نیز بازگشایی گذرگاه رفح، تأکید شده است.

امارات همچنین خواستار تشریک مساعی بین‌المللی برای توقف حملات در سراسر فلسطین، کاهش وضعیت فاجعه‌بار انسانی در نوار غزه به‌ دلیل تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی و ضرورت تضمین ارسال کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه، شد.

ارتش رژیم صهیونیستی نیمه‌شب گذشته با حمله به اردوگاه آوارگان در شهر رفح در جنوب نوار غزه دست‌کم ۴۱ فلسطینی ازجمله زنان و کودکان را شهید و ده‌ها نفر دیگر را زخمی کرد.

جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی یکشنبه شب در بیانیه‌ای جداگانه به کشتار ارتش رژیم صهیونیستی در شمال غرب شهر رفح واکنش نشان دادند و این جنایت را بی‌اعتنایی و اهانت آشکار به حکم اخیر دیوان بین‌المللی دادگستری مبنی بر لزوم توقف حملات به این شهر دانستند و دولت آمریکا و جو بایدن، رئیس‌ جمهور این کشور را به‌طور ویژه مسئول این جنایت اعلام کردند.

دیوان بین‌المللی دادگستری روز جمعه با ۱۳ رأی موافق و ۲ رأی مخالف حکم توقف فوری عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در رفح را صادر کرد و بازگشایی گذرگاه رفح را برای ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه خواستار شد.

این حکم دیوان بین‌المللی دادگستری با استقبال گسترده‌ای در سطح بین‌المللی همراه شد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.