تأکید مخبر بر استمرار راهبرد گسترش همه‌جانبه روابط با عمان

سرپرست ریاست ‌جمهوری گفت: ظرفیت‌های استفاده نشده‌ای در ایران و عمان، به‌ویژه در بخش اقتصادی وجود دارد که درصورت بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها، تعاملات و تبادلات تجاری فیمابین تا چندین برابر میزان فعلی افزایش خواهد یافت.

به گزارش شهروند آنلاین، محمد مخبر سرپرست ریاست‌ جمهوری بعد از ظهر امروز دوشنبه با بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان و هیأت همراه که به‌ منظور عرض تسلیت شهادت آیت‌الله رئیسی رئیس‌ جمهور، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه و دیگر همراهان به تهران سفر کرده است، دیدار و گفت‌وگو کرد.

سرپرست ریاست‌ جمهوری در این دیدار ضمن تشکر صمیمانه از همدلی، همدردی و ابراز مودت دولت و ملت عمان با دولت و ملت ایران، حضور هیأت‌های عالی‌رتبه عمانی در مراسم تشییع و گرامیداشت رئیس‌ جمهور و وزیر امور خارجه فقید را تسلی‌بخش فقدان این دو شخصیت بزرگ، پر تلاش و مجاهد دانست و بر استمرار راهبرد جمهوری اسلامی ایران و شخص آیت‌الله رئیسی بر توسعه و گسترش همکاری‌های همه جانبه با عمان تأکید کرد.

مخبر با تاریخی و برادرانه خواندن رابطه جمهوری اسلامی ایران و عمان، تصریح کرد: ظرفیت‌های استفاده نشده‌ای در دوکشور، به‌ویژه در بخش اقتصادی وجود دارد که درصورت بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها، تعاملات و تبادلات تجاری فیمابین تا چندین برابر میزان فعلی افزایش خواهد یافت.

او همچنین ابراز امیدواری کرد با عزم بلند مسئولان عالی جمهوری اسلامی ایران و عمان گام‌های جدیدی در جهت رشد و ارتقای سطح روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف برداشته شود.

«بدر بن حمد البوسعیدی» وزیر امور خارجه عمان نیز با بیان اینکه حامل پیام همدردی و تسلیت «سلطان هیثم بن طارق»، دولت و ملت عمان خطاب به رهبری معظم انقلاب اسلامی، مسئولان دولت جمهوری اسلامی و ملت ایران است افزود: دولت و ملت عمان در این حادثه تلخ و غمبار دوستان صمیمی خود را از دست داده و شریک غم ملت ایران است.

وزیر خارجه عمان با آرزوی موفقیت برای دولت ایران در تداوم خدمت‌رسانی به ملت و همچنین تحقق اهداف رئیس‌ جمهور شهید در توسعه و هم‌افزایی با کشورهای اسلامی ازجمله عمان، روابط دو کشور ایران و عمان را راهبردی و مهم توصیف و برعلاقه‌مندی کشورش برای گسترش و تنوع بخشی به روابط با جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد.

البوسعیدی همچنین از تلاش‌های مخبر برای پیگیری و استمرار بخشی به تحقق اهداف ترسیم شده در توسعه همکاری‌های ایران و عمان قدردانی کرد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.