هیچ مذاکره‌ای در کار نیست

واکنش حماس به جنایت اخیر اسرائیل در رفح

جنبش حماس امروز (دوشنبه) اعلام کرد که این جنبش پس از جنایت شب گذشته رژیم صهیونیستی در حمله به اردوگاه آوارگان در رفح در هیچ مذاکره‌ای شرکت نمی‌کند.

به گزارش شهروند آنلاین، خبرگزاری روسی اسپوتنیک عربی در این ‌باره گزارش داد جنبش حماس اعلام کرده است به ‌دنبال حمله رژیم اسرائیل به یک اردوگاه آوارگان در شهر رفح و شهادت شمار زیادی از آوارگان فلسطینی در هیچ مذاکره‌ای شرکت نخواهد کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی شب گذشته (یکشنبه شب) با حمله به اردوگاه آوارگان در شهر رفح در جنوب نوار غزه دست‌کم ۴۱ فلسطینی، ازجمله زنان و کودکان را شهید و ده‌ها نفر دیگر را زخمی کرد.

جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی نیز در بیانیه‌هایی جداگانه، به کشتار ارتش رژیم صهیونیستی در شمال غرب شهر رفح واکنش نشان دادند و این جنایت را بی‌اعتنایی و اهانت آشکار به حکم اخیر دیوان بین‌المللی دادگستری مبنی بر لزوم توقف حملات به این شهر دانستند و دولت آمریکا و جو بایدن رئیس‌ جمهوری این کشور را به‌طور ویژه، مسئول این جنایت اعلام کردند.

وزارت امور خارجه قطر در بیانیه‌ای تأکید کرد: بمباران اردوگاه آوارگان در شهر رفح توسط رژیم صهیونیستی را به‌شدت محکوم می‌کنیم.

در این بیانیه آمده است که قطر بر ضرورت پایبندی رژیم صهیونیستی به حکم دیوان بین‌المللی دادگستری مبنی بر توقف حملات به رفح تأکید می‌کند.

وزارت امور خارجه قطر همچنین افزود که حملات رژیم صهیونیستی به جنوب نوار غزه، تلاش واسطه‌ها را پیچیده می‌کند و مانع رسیدن به توافق برای توقف فوری و دائمی جنگ می‌شود.

از سوی دیگر، وزارت خارجه اردن نیز اعلام کرد که این کشور جنایت‌های جنگی وحشیانه نیروهای اشغالگر در نوار غزه را که آخرین آنها بمباران اردوگاه آوارگان در رفح است، به‌شدت محکوم می‌کند.

این وزارتخانه تأکید کرد که جنایت‌های رژیم صهیونیستی، نقض آشکار تمام قوانین بین‌المللی و ارزش‌های انسانی و اخلاقی است و جنایت جنگی به شمار می‌رود.

همچنین وزارت امور خارجه مصر در بیانیه‌ای بمباران اردوگاه آوارگان در شهر رفح توسط رژیم صهیونیستی را به‌شدت محکوم و آن را نقض آشکار قوانین بین‌المللی انسانی و بند ۴ توافق ژنو در سال ۱۹۴۹ توصیف کرد که بر لزوم محافظت از غیرنظامیان در جنگ تأکید دارد.

در این بیانیه آمده است: این اتفاق دردناک در راستای هدف قرار دادن غیرنظامیان بی‌دفاع و سیاست گسترش دایره قتل و ویرانی در نوار غزه انجام شد تا این منطقه دیگر قابل سکونت نباشد.

مصر از رژیم صهیونیستی به‌ عنوان یک قدرت اشغالگر خواست که به قوانین پایبند باشد و حکم دیوان بین‌المللی دادگستری مبنی بر توقف فوری عملیات نظامی و اقدامات دیگر در رفح را اجرایی کند.

قاهره همچنین از شورای امنیت و طرف‌های بین‌المللی تأثیرگذار خواست که برای توقف فوری جنگ در نوار غزه و پایان دادن به عملیات نظامی در شهر رفح وارد عمل شوند.

وزارت امور خارجه عمان نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما تداوم تجاوزگری اسرائیل به غزه و حمله به چادرهای آوارگان در شهر رفح را محکوم کرده و خواهان آن هستیم که جامعه بین‌المللی برای جلوگیری از این اقدامات پلید وارد عمل شود و ازجمله تحریم‌هایی را علیه اسرائیل وضع کند.

وزارت امور خارجه عربستان هم اعلام کرد: ما به‌شدت تداوم کشتار نیروهای اشغالگر اسرائیلی در غزه را که آخرین مورد آن هدف قرار دادن چادرهای آوارگان در رفح بود، محکوم می‌کنیم.

همچنین کشور کویت در بیانیه‌ای حمله ارتش رژیم صهیونیستی به چادر آوارگان فلسطینی در رفح را محکوم کرد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.