تعویق افتتاح خط آهن رشت ـ کاسپین

درحالی وزارت راه و شهرسازی از افتتاح خط آهن رشت ـ کاسپین طی امروز خبر داده بود که این افتتاح تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است.

به گزارش شهروند آنلاین، دیروز (7خرداد 1403) وزارت راه و شهرسازی از افتتاح خط آهن رشت ـ کاسپین طی امروز 8خرداد با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داده بود و قرار بود رسانه‌ها در این برنامه حضور فعالی داشته باشند.

این در حالی است که وزارت راه و شهرسازی با اصلاح خبر روز گذشته خود از به تعویق افتادن افتتاح این پروژه خبر داده است. این وزارتخانه اعلام کرد: راه‌آهن (خط آهن)‌ رشت ـ بندرکاسپین به‌ عنوان بخشی از راه‌آهن قزوین ـ رشت و آخرین قطعه از کریدور ریلی دریا به دریا، به‌زودی افتتاح می‌شود.

این مسیر ریلی اتصال ریلی مرکز استان گیلان به بندرانزلی را فراهم می‌سازد که این رویداد از نظر مبادلات تجاری و بازرگانی با کشورهای منطقه و اروپا از اهمیت بالایی برخوردار است.

راه‌آهن رشت ـ بندرکاسپین به ‌طول 37کیلومتر با اعتبار بیش از 30هزار میلیارد ریال احداث شده است و ارزش روز آن بالغ بر 60هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود.

این پروژه ریلی آخرین بخش از کریدور ریلی دریا به دریا است که اتصال ریلی بنادر جنوبی کشور به بنادر شمالی در استان گیلان را برقرار و امکان مبادله بار ترکیبی از طریق ایران برای منطقه را فراهم می‌کند.

قرار بود خطآ هن رشت ـ کاسپین طی ماه جاری با حضور رئیس‌ جمهور شهید به بهره‌برداری برسد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.