رژیم صهیونیستی تحریم می‌شود؟

گوترش: هیچ مکان امنی در غزه وجود ندارد/ وحشت باید متوقف شود

دبیرکل سازمان ملل متحد با محکوم‌کردن حملات وحشیانه صهیونیست‌ها به رفح اعلام کرد: هیچ مکان امنی در نوار غزه وجود ندارد و وحشت در غزه باید متوقف شود.

به گزارش شهروند آنلاین، درحالی‌ که اشغالگران صهیونیست بدون توجه به درخواست‌های جهانی و حکم دیوان بین‌المللی دادگستری همچنان به حملات وحشیانه و جنون‌آمیز خود به مناطق مختلف غزه به‌ویژه شهر رفح ادامه می‌دهند و مستقیماً غیرنظامیان را هدف قرار داده‌اند، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد کشتار وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه آوارگان در رفح را که منجر به شهادت ده‌ها غیرنظامی شد محکوم کرد و تأکید کرد: هیچ مکان امنی در نوار غزه که از 7اکتبر تاکنون شاهد جنگ نسل‌کشی بوده است وجود ندارد.

گوترش کشتار ده‌ها غیرنظامی در شهر رفح در جنوب نوار غزه توسط اشغالگران صهیونیست را محکوم و تأکید کرد: این غیرنظامیان تنها به‌ دنبال سرپناهی در سایه ادامه جنگ نسل‌کشی اسرائیل علیه غزه بودند.

دبیرکل سازمان ملل متحد با انتشار توییتی گفت: هیچ مکان امنی در نوار غزه وجود ندارد و این وحشت باید متوقف گردد.

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز موضعی مشابه اتخاذ و تأکید کرد: حملات اسرائیل باید فوراً متوقف شود و هیچ مکان امنی امروز در نوار غزه وجود ندارد.

«فرانچسکا آلبانیزا» گزارشگر ویژه سازمان ملل در اراضی اشغالی فلسطین گفت: نیروهای اشغالگر اسرائیلی اردوگاه‌های آوارگان در رفح را بمباران کردند که در جریان آن غیرنظامیان آواره در این اردوگاه‌ها زنده زنده سوزانده شدند. این حجم از جنایتکاری اسرائیل و بی‌توجهی آن به قوانین و حقوق بین‌الملل غیرقابل‌ قبول است. جنگ نسل‌کشی که اسرائیل در غزه به‌راه انداخته است بدون فشارهای خارجی پایان نخواهد یافت و همه طرف‌های مربوطه باید اسرائیل را تحریم کنند.

این مواضع بعد از آن اتخاذ شد که اشغالگران صهیونیست در شامگاه یکشنبه مرتکب قتل‌عام هولناکی در رفح شدند و چادرهای آوارگان را در غرب رفح بمباران کرده ده‌ها غیرنظامی را زنده زنده سوزاندند. حملات جنون‌آمیز صهیونیست‌ها به سراسر غزه به‌ویژه رفح همچنان ادامه دارد.

این درحالی است که روز جمعه دیوان بین‌المللی دادگستری حکم توقف عملیات نظامی ارتش صهیونیستی در رفح را صادر کرده بود اما اشغالگران طبق معمول، به این درخواست و حکم بین‌المللی هم توجهی ندارند و تحت حمایت کامل آمریکا به وحشی‌گری در غزه ادامه می‌دهند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.