رشد قابل توجه ورود گردشگران خارجی به ایران

سازمان جهانی گردشگری:سال گذشته ۶ میلیون گردشگر خارجی از ایران بازدید کردند

سازمان ملل از ورود حدود ۶ میلیون گردشگران خارجی به ایران در سال ۲۰۲۳ و صعود ۶ پله‌ای ایران در رده‌بندی جهانی از این نظر خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین، سازمان جهانی گردشگری وابسته به سازمان ملل در جدیدترین گزارش خود از رشد قابل توجه ورود گردشگران خارجی به ایران در سال 2023خبر داده است.

براساس آمار این نهاد بین‌المللی ورود گردشگران خارجی به ایران در سال 2023با رشد 43درصدی نسبت به سال قبل مواجه شده است.

در این سال 5.9میلیون گردشگر خارجی از ایران دیدن کرده‌اند. در سال پیش از آن جمعیت گردشگران خارجی ورودی به ایران 4.1میلیون نفر اعلام شده بود.

رشد 43درصدی ورود گردشگران خارجی به ایران طی سال میلادی گذشته در حالی است که طی سال قبل از آن نیز صنعت گردشگری ایران پس از شیوع کرونا احیا شده و ورود گردشگران خارجی به ایران بیش از 4برابر شده بود.

در سال 2021تنها 880هزار گردشگر خارجی به ایران سفر کرده بودند که این رقم در سال 2022به 4.1میلیون نفر افزایش یافته بود.

براساس این گزارش با افزایش ورود گردشگران خارجی به ایران رتبه ایران در جهان از این نظر نیز بهبود یافته است. ایران در سال 2022در رتبه 40جهان از نظر جمعیت گردشگران خارجی ورودی به کشور قرار داشت؛ اما در سال 2023با صعود 6پله‌ای در جایگاه 34قرار گرفته است.

بر این اساس تنها 33کشور جهان در این سال گردشگر خارجی بیشتری نسبت به ایران جذب کرده‌اند. فرانسه با جذب 100میلیون گردشگر خارجی در رتبه نخست جهان قرار گرفته و اسپانیا با 85میلیون نفر و آمریکا با 66میلیون نفر به ‌ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته‌اند.

کشورهای ایتالیا، ترکیه، مکزیک، انگلیس، آلمان، یونان و اتریش رتبه‌های چهارم تا دهم را از این نظر به‌خود اختصاص داده‌اند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.