‌تعبیه ویژگی‌های سه‌گانه در جنگ‌افزارهای ارتش

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: تمامی ادوات و جنگ‌افزارهای نزاجا به توان دورزنی، نقطه‌زنی، هوشمندسازی و شبکه‌ای ‌مجهز می‌شوند‌ تا هرگونه تهدید و تعدی احتمالی را در کوتاه‌ترین، مؤثر‌ترین و مناسب‌ترین شیوه، پاسخی قاطع و پشیمان‌کننده‌ ‌دهیم.

به گزارش شهروند آنلاین، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، در بازدید از تیپ 388مکانیزه هجومی شهرستان ایرانشهر اظهار داشت: این شهرستان یادآور نام و یاد پربرکت فرمانده معظم کل قوا (مدظله‌العالی) و قدم‌گاه معظم له در دوران تبعید ایشان در زمان قبل از وقوع انقلاب شکوهمند اسلامی است و مردم ایران اسلامی به ایرانشهر و مردمان شریف آن، عشق و علاقه ویژه‌ای دارند.

او با اشاره به استقرار یگان‌های نیروی زمینی ارتش در منطقه جنوب شرق کشور، به‌ویژه استان سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: طی سالیان اخیر و با ابلاغ تدابیر فرمانده معظم کل قوا (مدظله‌العالی)، اجرای دستورات و پیگیری مستمر فرامین سلسله‌ مراتب، یگان‌های رزمی مستقر در استان سیستان و بلوچستان، شتاب فزاینده‌ای در روند پاسخ‌گویی، قدرتمندی و توان آفندی و پدافندی از خود نشان داده‌اند.

امیر حیدری تأکید کرد: تیپ 388مکانیزه هجومی ایرانشهر، ازجمله تیپ‌های قدرتمند و برجسته‌ نیروی زمینی ارتش است که از توان رزمی و آمادگی هجومی فوق‌العاده‌ای بهره‌مند است و همین امر تیپ مذکور را در دفاع از مرز‌های شرقی ایران اسلامی، موفق و کارآمد کرده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش، با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش ارتباطات جدی و مؤثری را با نهادهای علمی و آکادمیک کشور برقرار کرده است، تصریح کرد: تیپ 388مکانیزه هجومی ایرانشهر، ضمن برقراری ارتباطات مستمر و کارآمد با نهادهای علمی و دانشگاهی شهرستان ایرانشهر، توانسته است در بُعد فناوری‌ها و دستاوردهای تکنولوژیک نیز پیشرفت چشمگیری را به‌ دست آورد.

او استفاده از فناوری‌های به‌روز را امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر در آینده‌ نیروی زمینی ارتش قلمداد کرد و گفت: نیروی زمینی ارتش در تلاش است تا با تولید، طراحی، بومی‌سازی و به‌کارگیری تجهیزات و تسلیحاتی که در لبه‌ فناوری‌های مدرن و روزآمد جهانی قرار دارند، به توان دورزنی، نقطه‌زنی، هوشمندسازی و شبکه‌ای شدن تمامی ادوات و جنگ‌افزارهای نزاجا اضافه کند تا همچنان به هرگونه تهدید و تعدی احتمالی به مرزهای کشور، به کوتاه‌ترین، مؤثر‌ترین و مناسب‌ترین شیوه، پاسخی قاطع و پشیمان‌کننده‌ دهد.

امیر سرتیپ حیدری ضمن اظهار رضایت از یگان‌های مستقر در نوار مرزی کشور، خاطرنشان کرد: بحمدلله در نیروی زمینی ارتش، شاهد بروز و ظهور اقدامات و آثار بابرکتی در زمینه‌ آمادگی تیپ‌ها و یگان‌های رزمی نظیر تیپ 388مکانیزه هجومی ایرانشهر هستیم که این قبیل امور در ارتقای توان رزم و بهبود وضعیت نظارت و پایش مرزهای کشور، مثمر ثمر هستند.

شایان ذکر است که طی این بازدید، امیر سرتیپ حیدری ضمن دیدار چهره به چهره با فرماندهان، مسئولان، کارکنان پایور و وظیفه تیپ مذکور، با تعدادی از خانواده‌های معظم شهدا نیز دیدار و از صبر، رشادت و مجاهدت آنان تقدیر و قدردانی کرد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.