جزئیات کشف ۱۰ابرپرونده مالیاتی

در سال گذشته حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار پرونده جدید مالیاتی توسط سازمان امور مالیاتی شناسایی شده، همچنین کشف ۱۰ ابرپرونده فرار مالیاتی نیز از تحولات مهم اخیر بوده است.

به گزارش شهروند آنلاین، یکی از محورهای تمرکز دولت سیزدهم در حوزه‌های مختلف اقتصادی تمرکز بر دانه‌درشت‌ها در حوزه مبارزه با فرار مالیاتی بوده است.

در راستای مبارزه جدی با فرار مالیاتی و شناسایی مودیان جدید، تنها در سال گذشته 2میلیون و 700هزار پرونده جدید مالیاتی شناسایی شده و از محل شناسایی مودیان جدید، بخش قابل توجهی از درآمد‌های مالیاتی تامین شد.

 هر دو هفته یک خبر از کشف فرار مالیاتی رسانه‌ای خواهد شد

در همین خصوص رئیس سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینکه، به همکاران خودمان تکلیف کردیم که حداقل دو هفته یک ‌بار باید یک خبر مبارزه جدی و کشف جدی فرار مالیاتی را رسانه‌ای کنیم، گفت: مردم باید بدانند که امروز عزم نظام مالیاتی برای مبارزه بسیار جدی است.

1پرونده مالیاتی 300میلیاردی در خوزستان در حوزه ساخت و ساز

او افزود، در چند ماه گذشته به‌عنوان مثال شناسایی 300میلیارد تومان فرار مالیاتی در حوزه ساخت‌وساز را در استان خوزستان داشتیم.

2پرونده 860میلیاردی دلال پتروشیمی

به‌ گفته سبحانیان در همین مدت، بحث شناسایی فرار مالیاتی 860میلیارد تومانی از یک دلال پتروشیمی را داشتیم.

3شناسایی صدور 100هزار میلیارد تومان فاکتور صوری با هوش مصنوعی

140مودی که تعامل و معامله داشتند از طریق شرکت‌های صوری را شناسایی کردیم که بالغ بر 100هزار میلیارد تومان فاکتور صوری صادر کرده بودند که ما از طریق داده‌کاوی و هوش مصنوعی اینها را شناسایی کردیم.

4پرونده 600میلیاردی دلال حوزه طلا در کردستان

معاون وزیر اقتصاد گفت: در استان کردستان از یک فعال حوزه طلا بالغ بر 600میلیارد تومان و یک شرکت با فرار مالیاتی 150میلیارد تومانی را شناسایی کردیم.

5پرونده 700میلیاردی دلالان حوزه آهن و قراضه

در استان آذربایجان غربی بیش از 700میلیارد تومان از 6شرکت در حوزه دلالی زنجیره آهن و قراضه و حدود 400میلیارد تومان از شخصی که در حوزه خرید و فروش رمزارز فعالیت می‌کرد شناسایی و وصول کردیم.

6پرونده فرار مالیاتی دو شرکت فولادی در آذربایجان شرقی

او گفت: در حوزه فولاد دو شرکتی که در آذربایجان شرقی و یک شرکت که در زنجان فعالیت می‌کردند بیش از 750میلیارد تومان برگ تشخیص صادر کردیم.

7پرونده مالیاتی 680میلیاردی شرکت دلالی خودرو در قزوین

همچنین در استان قزوین شرکتی که در حوزه خرید و فروش خودرو فعال بود حدود 680میلیارد تومان فرار مالیاتی شناسایی کردیم.

8پرونده 240میلیاردی فرار مالیاتی با صندوق قرض‌الحسنه

به‌ گفته رئیس سازمان امور مالیاتی، در استان فارس اشخاصی که با استفاده از صندوق قرض‌الحسنه به فرار مالیاتی می‌پرداختند بیش از 240میلیارد تومان برگ تشخیص صادر کردیم.

9پرونده فاکتور فروشی در همدان به ارزش 12هزار میلیارد تومان

در استان‌های مختلف مثل البرز، مرکزی شناسایی فرار مالیاتی اتفاق افتاده به ارزش 260میلیارد تومان، دو پرونده فاکتورفروشی که در استان همدان به مبلغ 12هزار میلیارد تومان نهایی شده است.

10شناسایی پرونده 3هزار میلیاردی در یزد با کمک دستگاه‌های امنیتی

سبحانیان افزود: همچنین در استان یزد پرونده فرار مالیاتی به مبلغ تقریباً 3000میلیارد تومان را با کمک دستگاه‌های امنیتی شناسایی کردیم.

او گفت: امروز با همه اجزای حاکمیت، سایر ارکان امنیتی و پلیس امنیت امروز ارتباط بسیار خوبی داریم و کمک می‌کنند که ما بتوانیم این افزایش‌هایی که قرار است به نفع مردم و برای ارائه خدمات بهتر به مردم در درآمد‌های مالیاتی اتفاق بیفتد را از محل شناسایی فرار مالیاتی به‌دست بیاوریم./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.