مخبر برای ریاست جمهوری منعی ندارد

رئیس دفتر رئیس جمهور؛مردم تداوم مسیر دولت آیت‌الله رئیسی را می‌خواهند

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که محمد مخبر سرپرست نهاد ریاست جمهوری می تواند نامزد شود؟ گفت: منع قانونی ندارد اما از اراده و تصمیم ایشان اطلاع ندارم. مردم تداوم مسیر دولت آیت‌الله رئیسی را می‌خواهند.

به گزارش شهروند آنلاین، غلامحسین اسماعیلی روز چهارشنبه در حاشیه حیاط دولت در مورد پیگیری سانحه سقوط بالگرد رئیس‌ جمهور اظهار داشت: ستاد کل نیروهای مسلح اطلاعیه اولیه را داده است، بحث فنی است بنابراین زمان و کیفیت را باید آنها بگویند، تشخیص و پاسخ را هم آنها باید بدهند. نماینده‌ای از دولت در جلسات شرکت می‌کند لذا ستاد کل نیروهای مسلح موضوع را با جدیت بررسی می‌کند و هم از نظر زمان و ماهیت اطلاع‌رسانی می‌شود.

اسماعیلی درباره اینکه دولت نامزدی برای ریاست‌ جمهوری معرفی می‌کند افزود: دولت بنای معرفی نامزد ندارد، اما کشور ما سرمایه‌های خوب و شخصیت‌های فراوانی را در دولت و خارج از دولت دارد که ظرفیت ادامه کار را دارند. گرچه برای من به‌ عنوان یکی از نزدیک‌ترین افراد به شهید آیت‌الله رئیسی هیچ‌کدام از آنها نمی‌توانند جای او را پر کنند.

رئیس دفتر رئیس‌ جمهور با بیان اینکه دولت بنای برگزاری انتخابات را دارد، گفت: احتمال آمدن برخی دولتمردان به میدان وجود دارد چرا که در دولت‌های قبلی هم اینگونه بوده است. اگر به ادوار انتخابات گذشته نگاه شود در بین نامزدهای انتخابات بعضی از اعضای دولت حضور داشتند. آنها از زمان کاندیداتوری به ‌عنوان یک نامزد انتخابات شناخته می‌شوند.

او در پاسخ به سؤالی درباره توصیه به دولت بعدی گفت: مردم خواسته‌هایشان را از دولت بعدی با حضور و تجلیلی که از آرمان و اهداف رئیس ‌جمهور شهید داشتند بیان کردند. این حضور مردم تداوم مسیر دولت آیت‌الله رئیسی را نشان داد، خواسته ما هم حرف مردم است بنابراین به حرف مردم توجه کنند.

او گفت: خود آیت‌الله رئیسی در جمع ما نیستند و به غم از دست دادن او مبتلا هستیم، اما روح بلند او ناظر اعمال و رفتار ما است لذا علاوه بر رفتار شرعی و قانونی که داریم به‌ عنوان ارادتمندان به رئیس‌ جمهور شهید مسئولیت‌مان دو برابر شد چرا که تا حضور ایشان یک مسئولیت شرعی و قانونی داشتیم که این مسئولیت به قوت خود باقی است. انتظاری که روح بلند شهید رئیسی از ما داشته مضاعف بر این وضعیت شده است. با همه درد و رنج و غم و اندوهی که داریم کار را با جدیت انجام می‌دهیم.

اسماعیلی افزود: در روز تشییع پیکیر مطهر ایشان و همراهانشان گفتم ما غمگینیم و اشک می‌ریزیم اما زمین نخورده‌ایم و ایستاده‌ایم و ادامه می‌دهیم.

رئیس دفتر رئیس ‌جمهور ادامه داد: همه برنامه‌هایی که از قبل داشتیم یعنی برنامه‌های جاری دولت و برنامه‌هایی که در زمان حیات ایشان بوده است پیگیری می‌کنیم، پروژه‌ها، طرح‌های نیمه تمام، موضوعات اقتصادی و موضوعات بین‌المللی همه مانند گذشته پیگیری می‌شود، نه موضوع غزه و فلسطین و نه موضوعات اقتصادی کمرنگ نشده هرآنچه بود و هست به قوت پیگیری می‌شود./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.