ادامه تبادل پیام‌ها برای رفع تحریم‌ها

باقری: فعالیت‌های هسته‌ای همچنان ادامه دارد

سرپرست وزارت امور خارجه گفت: فعالیت‌های هسته‌ای ایران در چارچوب تدابیر نظام زیرنظر شورای‌ عالی امنیت ملی ادامه دارد.

به گزارش شهروند آنلاین،علی باقری کنی امروز- چهارشنبه ۹ خرداد- در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران در مورد آخرین توصیه آیت‌الله رئیسی، اظهار داشت: تأکید رئیس جهمهور شهید به‌طور جدی بر فعال بودن عرصه سیاست خارجی با محوریت سیاست همسایگی و تعامل با همسایگان بود.

او در مورد وضعیت فعالیت‌های هسته‌ای هم گفت: فعالیت‌های هسته‌ای در چارچوب تدابیر نظام زیرنظر شورای‌عالی امنیت ملی ادامه دارد.

سرپرست دستگاه دیپلماسی در پاسخ به سؤالی در مورد سفر «بن سلمان» ولیعهد عربستان به ایران گفت: این بحث پیش از این هم مطرح شده بود و دعوت متقابل دو طرف از یکدیگر است و در مورد تبادل زمان سفر هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم.

باقری کنی در مورد حضور مقامات دو کشور تونس و مصر در مراسم تشییع شهدای خدمت نیز، گفت: دو کشوری که رابطه سیاسی با ایران ندارند در سطح عالی وزیر خارجه برای بزرگداشت شهدای خدمت شرکت کردند. این موفقیت و پویایی سیاست دولتِ رئیسی را می‌رساند. در شرایطی که هنوز رابطه سیاسی ایجاد نشده این دو مقام عالی به تهران سفر کردند.

او تصریح کرد: رئیس ‌جمهور تونس که تا‌کنون به ایران سفر نکرده بود، در مراسم تشییع شهدا شرکت کرد، برخی محافل خارجی روی این نکته تأکید کردند که زیرساخت این سفر علاوه بر تکریم مقام شهدا، تأکید نگاه بر سیاست ایران در نگاه به شرق و شمال آفریقا ازجمله تونس بوده است.

سرپرست وزارت امور خارجه با اشاره به عضویت ایران در بریکس وسازمان همکاری‌های شانگهای هم بیان کرد: تمایل و رویکرد کشورها نسبت به ایران نشان‌دهنده اهمیت جایگاه سیاست خارجی ایران در عرصه بین‌المللی است.

باقری همچنین در پاسخ به سؤالی در مورد جنایات صهیونیست‌ها در رفح گفت: هفته آینده در این رابطه به چند کشور منطقه سفر می‌کنم.

باقری در مورد مذاکرات برای رفع تحریم‌ها هم گفت: تبادل پیام قطع نشده است و الان هم جاری است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.