تسهیلگری دولت برای کسب‌وکارها و دانشجویان

وزیر اقتصاد: شرط پایان خدمت حذف شد

وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت:برای تسهیل بهبود محیط کسب و کار، شرایط سخت و غیر ضرور حذف شد.

به گزارش شهروند آنلاین، سید احسان خاندوزی امروز – چهارشنبه ۹ خرداد – در حاشیه نشست هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: در اجرای حکم قانون تسهیل بهبود محیط کسب و کار، دولت مکلف شده بود که شرایط سخت، دشوار و غیر ضروری را از مجوزهای کسب و کاری که مصوبه هیأت وزیران داشتند بردارد و کار فعالان اقتصادی را تسهیل کند؛ امروز در هیأت دولت این موضوع کلید خورد.

او یادآور شد: اولین مصوبه هیأت دولت در مورد حذف شرایط سخت و غیر ضرور بود، در ۱۵ مورد از مصوبات دولت‌های قبل شرایطی حذف شد از جمله در مورد مجوزهای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری حداقل سن، مدرک تحصیلی، سابقه، مساحت دفتر، عبارت محل مناسب حذف شد.

وزیر اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه برای دانشجویانی که هنوز سربازی نرفتند و معافیت تحصیلی دارند مصوباتی داشتیم، اظهار کرد: از این پس این دانشجویان خواهند توانست همه مجوزهای کسب و کاری که منوط به پایان خدمت بود کسب کنند و فضای بازی برای ورود دانشجویان به بازار کار فراهم شد.

خاندوزی در مورد آخرین دستور رئیس‌ جمهور به او، بیان کرد: روز جمعه و قبل از این حادثه، در سفر استانی مازندران آقای رئیس‌ جمهور الزام کردند که دستگاه‌های اجرایی برای اینکه پروژه‌های ناتمام عمرانی خود را به سرانجام برسانند، حتما از منابع غیر مولد خودشان استفاده کنند و منتظر تزریق بودجه از سازمان برنامه و بودجه نباشند.

او اضافه کرد: مصادیقی در این مورد در استان مازندران برای تکمیل پروژه مطرح شد که دستگاه اجرایی مربوطه، 8 هکتار زمین در نقطه خوب داشت و پیشنهاد دادیم که از محل مولدسازی برای وزراتخانه متبوع استفاده شود و صرف پروژه‌های نیمه‌تمام خودش شود؛ رئیس‌ جمهور نیز دستور داد که سریعا این کار انجام شود.

وزیر اقتصاد و امور دارایی در پاسخ به سوالی در مورد نرخ سود بانکی، گفت: دستور آقای مخبر این بود که مصوبه شورای پول و اعتبار باید مراعات شود و با برخی مدیران بانکی که از مصوبه شورای پول و اعتبار درباره سود بانکی تخطی کرده بودند برخورد شد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.