آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات الکترونیکی ریاست‌ جمهوری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری گفت: ما آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات الکترونیکی ریاست‌ جمهوری را داریم.

به گزارش شهروند آنلاین، عیسی زارع‌پور روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: کشور نیازمند کار اساسی است که آن هم توسعه زیرساخت‌های ارتباطی کشور در لایه‌هایی است که مشغول آن هستیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: آخرین حضور رئیس‌ جمهور شهید در وزارت ارتباطات که در آستانه روز جهانی ارتباطات بود، افتتاح توسعه شبکه انتقال کشور را داشتیم که از آغاز دولت تا امروز بیش از ۸۰ درصد به ظرفیت آن اضافه شده است. توسعه ۹۵ درصدی شبکه‌ای پی کشور را داشتیم. در لایه دسترسی هم پروژه بزرگ فیبر نوری، توسعه کسب‌وکارها و توسعه نسل پنجم را داشتیم.

او با اشاره به کاهش سرعت اینترنت در روزهای گذشته، اظهار داشت: این موضوع مربوط به مساله یکی از ارائه‌دهندگان فضای ابری خارجی بود که برطرف شد و ما مشکلی در شبکه نداشتیم. به ‌منظور قولی که به مردم دادیم که تا پایان خرداد ۳۰ درصد به سرعت اینترنت همراه اضافه می‌شود، یک داشبورد طراحی شده که من در گذشته آدرس آن را اعلام کردم که هر ۲ هفته یک‌ بار به‌روز می‌شود و ارزیابی نهایی آن در خرداد اعلام می‌شود. اگر اپراتورها به تعهدات خود عمل نکنند، حتما با آنها برخورد می‌شود.

زارع‌پور با اشاره به تمهیدات وزارت ارتباطات در زمینه انتخابات، تأکید کرد: بسته به ‌نظر شورای نگهبان نحوه احراز هویت و رای‌گیری به ‌صورت الکترونیکی مشخص خواهد شد. با توجه به تجربه دو یا سه ماه گذشته در برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، ما برای هر دو سناریو آماده هستیم.

وزیر ارتباطات گفت: در انتخابات مجلس در هر دو مرحله دستگاه‌ها به‌طور کامل متصل شدند و پوشش نزدیک به صد در صدی داشتیم که تجربه ذی‌قیمتی است. اگر شورای نگهبان موافقت کند، ما آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات الکترونیکی ریاست‌جمهوری را داریم.

تکمیل می‌شود

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.