دستاورد بین‌المللی کنگره‌های هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر:گرامیداشت یاد شهدا اقدامی جهادی است

دکتر پیرحسین کولیوند با اشاره به ‌دست‌آوردهای کنگره‌های برگزار شده توسط هلال احمر گفت: می‌توان از ظرفیت‌های بین‌المللی برای اشاعه ارزش‌های والای شهدای امدادگر استفاده کرد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ ششمین جلسه شورای سیاستگذاری کنگره ۲۵۰۰ شهید امدادگر با حضور اعضای ستادی، مدیران استان‌ها و مسئولین بنیاد شهید و دفتر حفظ و نشر آثار دفاع ‌مقدس در ساختمان صلح برگزار شد. در این جلسه دکتر پیرحسین کولیوند با اشاره به‌ دست‌آوردهای کنگره‌های برگزار شده توسط هلال احمر در عرصه بین‌المللی و تأثیرگذاری مثبت آنها گفت: امروز در جمعیت هلال احمر برای بزرگداشت شهدا، استان‌ها از یکدیگر سبقت می‌گیرند و در کار خیر شتابان در حال حرکت هستند.

او با اشاره به اینکه گرامیداشت یاد شهدا اقدامی جهادی است، افزود: شاهد بودیم که پوستر کنگره ۲۵۰۰ شهید امدادگر در روز جهانی‌هلال احمر رونمایی شد و مقامات بین‌المللی صلیب سرخ در این رابطه سخنرانی و این پوستر را امضا کردند.

کولیوند ادامه داد: این امر نشان می‌دهد که کنگره‌های برگزار شده توسط هلال احمر نتیجه میدانی دارد، همانطور که در کنگره حقوق‌ بشردوستانه فلسطین نیز شاهد بودیم که ۴۰ هزار نفر از ۲۱ کشور برخط در‌ کنگره شرکت کردند و رئیس بین‌المللی فدراسیون نیز با تأیید بیانیه نهایی این کنگره، رژیم صهیونیستی را به‌ عنوان دولت اشغالگر خطاب قرار داد.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: امروز هلال احمر در ۱۵ کشور جهان فعالیت دارد و می‌توان از این ظرفیت بین‌المللی هلال احمر در عرصه نمایان کردن ارزش‌های شهدا استفاده کرد. در اربعین حسینی نیز ظرفیت خوبی وجود دارد تا بتوان یاد شهدا را گرامی و ارزش‌های والای آنها را به جهانیان نشان داد.

همچنین در این جلسه سردار عبدالرضا آزادی، رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌ مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌گفت: تلاش برای زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست. مقام معظم رهبری نیز به بهترین شکل عنوان کرده‌اند که زنده نگهداشتن یاد شهدا جهاد است و برگزاری کنگره می‌تواند در این عرصه مهم باشد.

او افزود: باید در راستای بزرگداشت یاد شهدا از هنر استفاده شود. باید پیام شهدا را با زبان هنر منتقل کنیم و این نیازمند یک سرگذشت‌پژوهی جامع است و از دل این امر است که سوژه‌های هنری خارج می‌شود. کنگره شهدای امدادگر گام‌های مؤثری در این عرصه بر می‌دارد زیرا آثار هنری است که می‌تواند پیام شهدا را به امدادگران و جامعه امروزی منتقل کند. این امر امکان‌پذیر نیست مگر با استفاده از ابزار هنر.

سردار فتحیان نیز در این جلسه با اشاره به جایگاه والای شهدای امدادگر در دوران دفاع‌ مقدس گفت: کنگره باید به شکل بین‌المللی با حضور کشورهای عراق و سوریه و نمایندگانی از لبنان و فلسطین برگزار شود تا نشان دهد که ارزش بی‌بدیل ایثارگران جمهوری اسلامی ایران امروز در جهان متبلور شده است.

همچنین در این جلسه پیشنهاد داده شد تا ۳۱ جلد دایره المعارف شهدای امدادگر مربوط به شهدای تمامی استان‌ها تهیه شود تا بتوان گوشه‌ای از فداکاری‌های آنها را نشان داد.

لازم به ذکر است که‌ یادواره اختصاصی دانشجویان پزشکی نیز که به‌عنوان امدادگر در جبهه حضور داشته‌اند، به‌زودی برگزار می‌شود./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.