فدراسیون هلال احمر و صلیب سرخ خواستار برقراری آتش‌بس در غزه شد

فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های هلال احمر و صلیب سرخ (IFRC) امروز چهارشنبه خواستار برقراری آتش‌بس و دسترسی بدون مانع کمک‌های بشردوستانه در نوار غزه شد، جایی که میلیون‌ها نفر با گرسنگی و سختی روبه‌رو هستند.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، کیت فوربس رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های هلال احمر و صلیب سرخ روز چهارشنبه در مصاحبه‌ای گفت: «به شدت به راه حلی سیاسی نیاز داریم که به ما امکان برقراری آتش‌بس برای ورود کمک‌ها [به غزه] را بدهد.»

او افزود: «ما آماده‌ایم وضعیت [غزه] را تغییر دهیم. ما باید دسترسی [برای ارائه کمک‌ها] داشته باشیم و برای دسترسی به آنجا باید آتش‌بس برقرار باشد.»

فوربس خاطرنشان کرد که وضعیت «بی‌رحمانه» در رفح را در جریان بازدید خود از این منطقه در ماه فوریه (بهمن/اسفند)، ماه‌ها قبل از حمله رژیم صهیونیستی به شهر جنوبی غزه، دیده بود.

رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های هلال احمر و صلیب سرخ تصریح کرد: در رفح «سرپناه به اندازه کافی وجود نداشت. آب نبود، سرویس‌های بهداشتی کافی وجود نداشت. ما بیمارستانی بدون تجهیزات داشتیم و متاسفانه آنچه از آن می ترسیدم اتفاق افتاده است و قرار نبود غذای کافی وجود نداشته باشد.»

فوربس تاکید کرد: «از دولت‌ها از همه طرف‌ها می‌خواهم درباره آتش‌بس [غزه] مذاکره کنند تا بتوانیم کمک‌ها را برسانیم.» همزمان با دویست و سی و ششمین روز حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه و شهید و زخمی‌شدن شمار دیگری از شهروندان فلسطینی، جمعیت هلال احمر فلسطین از افزایش شمار کارکنان شهید خود به ۳۰ نفر خبر داد که ۱۷ نفر از آنها هنگام انجام وظیفه انسانی خود به شهادت رسیده‌اند.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه نیز امروز چهارشنبه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت مرتکب ۶ مورد کشتار شد که در نتیجه آن ۷۵ شهروند فلسطینی شهید و ۲۸۴ نفر دیگر مجروح شدند. این درحالی است که حملات وحشیانه این رژیم به مناطق مختلف غزه همچنان ادامه دارد.

در نتیجه حملات مستمر ارتش رژیم صهیونیستی علیه ساکنان نوار غزه، از هفتم اکتبر سال ۲۰۲۳ (۱۵ مهر ۱۴۰۲) تاکنون شمار زیادی از فلسطینیان شهید و زخمی‌شده‌اند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.