به دنبال احیای گله مولد

بازسازی زنجیره تولید گوشت قرمز با الگوگیری از تولید گوشت مرغ

وزیر جهاد کشاورزی تثبیت و یکنواختی تولید گوشت مرغ و اجرای برنامه زمان‌بندی صادرات این محصول در ماه‌های اخیر را الگویی برای بازسازی زنجیره تولید گوشت قرمز دانست.

به گزارش شهروند آنلاین، محمدعلی نیکبخت در جلسه قرارگاه امنیت غذایی از اختصاص منابع مالی بانک عامل و خط اعتباری برای توسعه صنعت دامپروری کشور خبر داد و گفت: تکمیل زنجیره ارزش و بازسازی گله مولد در افزایش تولید گوشت قرمز، برنامه دردست اجرای معاونت امور تولیدات دامی است.

او افزود: توسعه دامپروری کشور در مقیاس صنعتی و خرد، برنامه اصلی وزارت جهادکشاورزی در بخش دام است و منابع مالی برای اقدامات ترمیمی در اختیار معاونت امور تولیدات دامی قرار می‌گیرد.

وزیر جهادکشاورزی ضمن تاکید بر توفیقات بزرگ مدیریت کلان کشاورزی با مشارکت فعال تشکل‌ها و اتحادیه‌ها در تولید و بازاررسانی گوشت مرغ یادآور شد: گزارش جوجه‌ریزی واحدهای تولیدی سراسر کشور از تداوم و یکنواختی تولید گوشت مرغ خبر می‌دهد و این ثبات نتیجه هماهنگی و همکاری دولت و مردم برای اجرای برنامه جامع زنجیره تولید مرغ در کشور است.

نیکبخت، فعالیت‌‌های یک سال اخیر در ترمیم زنجیره تولید مرغ، مرغ اجداد و مادر، تامین نهاده و جلب اعتماد تشکل‌های تولیدی در تثبیت تولید و بازاررسانی بخش طیور را موفقیت‌آمیز دانست و تولیدات محتوایی روابط‌ عمومی در انعکاس اقدامات انجام شده برای جامعه را امیدبخش خواند.

او بر آگاهی‌بخشی مردم نسبت به مسیر دشوار طی شده و نقش نظارتی و سیاست‌گذاری دولت تاکید کرد و گفت: حضور و مشارکت بخش خصوصی در قرارگاه‌ها، گواه این امر است که وزارتخانه متبوع سیاست‌های حمایتی خود را هم‌راستا با برنامه‌ریزی اجرایی تشکل‌ها تنظیم می‌کند.

فرصت صادراتی ایران؛ برای ۱۵ کشور همسایه و پیرامونی

وزیر جهادکشاورزی، جهش تولید و گنجاندن اهداف صادراتی در برنامه تولید را عامل فراوانی و تنظیم بازار محصولات کشاورزی عنوان و بر فرآوری محصولات صادراتی برای افزایش ارزش افزوده و درآمدزایی بیشتر تاکید کرد.

نیکبخت کیفیت، کمیت، تداوم و مطالبه سود کم را راهکار ورود به بازارهای صادراتی برشمرد و اظهار داشت: به کارگیری مکانیزم تعهد و پایه ارزی در حمایت از صادرات ضروری است.

او بر تعدد و تنوع مقاصد صادراتی تاکید کرد و گفت: گذاشتن همه کالاها در یک سبد، ریسک آسیب و از دست دادن فرصت‌ها را افزایش می‌دهد ، صادرکنندگان ایرانی باید با فعال کردن ۱۵ همسایه پیرامونی از فرصت‌های متنوع صادراتی بهره‌مند شوند.

براساس گزارش وزارت جهادکشاورزی در این جلسه گزارش جوجه ریزی، تولید و صادرات تخم‌مرغ و بررسی وضعیت واحدهای پرواربندی دام ارایه شد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.