تبدیل سیستان و بلوچستان به نگین ترانزیتی منطقه

وزیر راه و شهرسازی گفت: اجرای پروژه راه‌آهن چابهار- زاهدان- سرخس در کنار توسعه فرودگاه چابهار و بندر شهید بهشتی، چابهار را به یک قطب بسیار مهم و یک نگین راهبردی و ترانزیتی در منطقه تبدیل خواهد کرد.

به گزارش شهروند آنلاین، مهرداد بذرپاش صبح امروز در حاشیه افتتاح پروژه‌های حوزه راه و مسکن استان سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران با اشاره به تمرکز دولت بر تسریع اجرای پروژه راهبردی راه‌آهن چابهار- زاهدان- میلک، سرخس، اظهار داشت: منابع خوبی را ظرف پنج ماه گذشته برای اجرای این پروژه تزریق کرده‌ایم و ظرف یکی دو ماه آینده منابع بیشتری را تزریق خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: تاکید رئیس جمهور شهید و برنامه ما بر این بوده که این محور ریلی راهبردی تا پایان سال 1403 به بهره‌برداری برسد.

او خاطرنشان کرد: قطعات شمالی این پروژه یعنی از زاهدان به سمت میلک و از زاهدان به سمت خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سرخس در 16 جبهه کاری در حال اجرا است و حدود 15 پیمانکار در این نقاط مشغول کار هستند.

بذرپاش گفت: پروژه ریلی چابهار- زاهدان- میلک- سرخس یکی از اصلی‌ترین پروژه‌ها و در واقع بزرگترین پروژه ریلی کشور خواهد بود و همین طور غیر از اهمیت حوزه ریلی، اهمیت راهبردی و منطقه‌ای قابل توجهی برای ما دارد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در کنار قراردادی که اخیراً با کشور هند در بندر شهید بهشتی چابهار منعقد شد و در کنار آن توسعه فرودگاه در چابهار، مجموع اینها یک بسته فرودگاهی، بندری و ریلی خواهد بود و چابهار را به یک قطب بسیار مهم و یک نگین راهبردی و ترانزیتی در منطقه تبدیل خواهد کرد و حتماً استان سیستان و بلوچستان اصلی‌ترین تاثیر اقتصادی را خواهد دید و عملاً عملیات ترانزیت گسترده‌ای که از سیستان و بلوچستان اتفاق خواهد افتاد این استان را به یکی از شاهراه‌های اصلی تردد کالاهای ترانزیتی در منطقه تبدیل خواهد کرد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.