پیشنهاد ایران؛ نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی درباره فلسطین

سرپرست وزارت امور خارجه امروز در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه الجزایر پیشنهاد برگزاری نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی درباره اوضاع جاری در فلسطین را ارائه کرد که مورد استقبال وزیر امور خارجه الجزایر قرار گرفت.

به گزارش شهروند آنلاین،علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (جمعه) ۱۱ خرداد در گفت‌وگوی تلفنی با احمد عطاف، وزیر امور خارجه الجزایر درباره آخرین تحولات جنگ غزه و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و رفح و همکاری‌های دوجانبه ایران و الجزایر گفت‌وگو و رایزنی کرد.

علی باقری با تشکر از پیام‌های محبت‌آمیز رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و سایر مقام‌های الجزایر به مناسبت شهادت آیت‌الله رئیسی و شهید امیرعبداللهیان و دیگر شهدای خدمت، از سفر رئیس مجلس الجزایر به تهران برای شرکت در مراسم ادای احترام به شهیدان خدمت قدردانی کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه در این گفت‌وگو، حملات وحشیانه اخیر صهیونیست‌ها به چادرهای پناهجویان فلسطینی در شهر رفح که به شهادت شمار زیادی از زنان و کودکان بی‌گناه و مظلوم فلسطینی انجامید را برگ دیگری از پرونده قطور جنایات این رژیم خونخوار توصیف کرد.

باقری ضمن تشکر از تلاش‌ها و ابتکار دولت الجزایر به نمایندگی از کشورهای اسلامی در ارائه پیش‌نویس قطعنامه‌ برای توقف حملات رژیم صهیونیستی، بر لزوم اقدام اضطراری و مشترک کشورهای اسلامی برای توقف جنایات رژیم اشغالگر علیه مردم فلسطین و افزایش کمک‌رسانی به ساکنان مظلوم غزه تأکید کرد.

او همچنین پیشنهاد برگزاری نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی را ارائه کرد که مورد استقبال وزیر امور خارجه الجزایر قرار گرفت.

سرپرست وزارت امور خارجه همچنین با اشاره به سفر سال گذشته رئیس جمهور شهید به الجزایر، پیگیری توافق‌های صورت گرفته در جریان این سفر را مورد تأکید قرار داد.

احمد عطاف وزیر امور خارجه الجزایر نیز ضمن تسلیت و ابراز همدردی مجدد به مناسبت شهادت آیت‌الله رئیسی، حسین امیرعبداللهیان و دیگر شهدای خدمت، تعهد جمهوری الجزایر به پیگیری موضوعات در دستورکار روابط دوجانبه از جمله توافق‌های صورت گرفته در سفر اخیر آیت‌الله رئیسی به این کشور را مورد تأکید قرار داد.

وزیر امور خارجه الجزایر با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی به شهر رفح که باعث توقف ارسال کمک‌های بشردوستانه به باریکه غزه شده و با یادآوری اقدامات پیشین کشورش در حمایت از مردم فلسطین و کمک‌رسانی به ساکنان بی‌پناه غزه، از هر گونه ابتکار جمعی و فوری کشورهای اسلامی به منظور دستیابی به آتش‌بس و کاهش آلام فلسطینی‌های ساکن غزه استقبال و پشتیبانی کرد./فارس

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.