فریاد رسای غزه

تظاهرات حامیان فلسطین در کشورهای مختلف

پلیس آمریکا با تجهیزات ضدشورش، معترضان حامی فلسطین را در دانشگاه «سانتا کروز» در ایالت کالیفرنیا، محاصره و تعدادی را بازداشت کرد.

به گزارش شهروند آنلاین، تظاهرات و اعتراضات ضد صهیونیستی حامیان فلسطین در کشورهای مختلف از جمله در آمریکا، فرانسه، آلمان، ژاپن، مغرب و اندونزی همچنان ادامه دارد.

مخالفان جنگ غزه با حضور در خیابان های شهر نیویورک آمریکا تظاهرات کردند که با یورش پلیس به معترضان، تظاهرات به خشونت کشیده شد و نیروهای پلیس، شماری از آنها را بازداشت کردند.

حامیان فلسطین در دانشگاه «سانتا کروز» در ایالت کالیفرنیای آمریکا هم با در دست داشتن پرچم فلسطین، دست‌نوشته‌ها و سر دادن شعار، حمایت خود را از مردم غزه نشان دادند. پلیس با تجهیزات ضدشورش، معترضان حامی فلسطین را در این دانشگاه، محاصره و تعدادی را بازداشت کرد.

صدها دانش آموز دبیرستانی هم از پنج منطقه نیویورک در اعتراض به ادامه جنگ در غزه تجمع کردند و پایان فوری جنگ را خواستار شدند.

مردم فرانسه نیز با تجمع در میدان جمهوری شهر پاریس با در دست داشتن پارچه‌نوشته‌ها، پرچم‌های فلسطین و سر دادن شعار، حمایت خود را از مردم غزه اعلام کردند.

حامیان فلسطین در شهر «گوتینگن» آلمان هم تجمع کردند و علیه جنایات رژیم صهیونیستی شعار دادند.

در شهر توکیو پایتخت ژاپن هم حامیان فلسطین مقابل مقر وزارت دفاع این کشور تجمع کردند و لغو قرارداد خرید هواپیماهای بدون سرنشین از رژیم صهیونیستی را خواستار شدند.

رباط پایتخت مغرب هم صحنه تظاهرات مردمی در مخالفت با عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر و حمایت از فلسطین بود.

مردم اندونزی نیز در تجمعی گسترده مقابل سفارت آمریکا در جاکارتا، خواستار توقف جنگ در نوار غزه شدند./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.