شتاب‌گیری واردات خودرو و تأمین کالابرگ الکترونیک در دولت

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه واردات خودرو امسال شتاب گرفته است در خصوص طرح کالابرگ الکترونیک گفت: بنای دولت این است که طرح کالابرگ ادامه یابد.

به گزارش شهروند آنلاین، داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به مصوبه جدید دولت در خصوص طرح کالابرگ الکترونیک گفت: بنای دولت این است که طرح کالابرگ ادامه یابد و بر این اساس 20همت اعتبار در بخش هدفمندی یارانه‌ها به این حوزه تخصیص داده شد.

او افزود: وزارت تعاون، طبق قانون بایستی در سال جدید نسبت به پایش یارانه‌بگیران اقدام کند و از این حوزه نیز می‌توان بر روی افزایش منابع پرداخت یارانه نقدی و کالابرگ حساب کرد. امسال حدود 13.5 همت برای کالابرگ هزینه صورت گرفته و در نیمه دوم سال قبل نیز 30همت برای این طرح اختصاص یافت.

او با اشاره به اینکه، حدود 30همت برای حسابهای پیشرفت و عدالت اختصاص یافته است، گفت: این منابع با منابع بانک تلفیق شده و برای پرداختهای حمایتی در تولید و‌خرد و متوسط بکارگیری خواهد شد.

منظور گفت: در نیمه فروردین فروش گندم به دولت آغاز شده است. منابع هدفمندی در طول سال محقق می‌شود اما این پرداخت باید در ابتدای سال انجام شود بر این اساس مجوزهایی اخذ شد تا پرداخت مطالبات گندم کاران از دو روز آینده آغاز شود.

او در پاسخ به سوالی در خصوص واردات بنزین گفت: طبق مجوزهای صادر شده وزارت نفت در خصوص تنظیم به موقع درباره تامین بنزین و… وظیفه دارد. سال قبل تهاتر فرآورده‌های نفتی در همین راستا انجام شد تا نیازمندی به بنزین در مقاطع مختلف سال مرتفع شود. بر این اساس از راهکار تهاتر برای تامین بنزین استفاده شده است.

او در خاتمه با اشاره به افزایش شتاب واردات خودرو در سال جاری گفت: تنظیم گری بازار خودرو توسط وزارت صمت در حال انجام است. به تازگی نیز ثبت نام خودروهای برقی آغاز شده است./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.