برگزاری آزمون سنجش تاب و توان کشوری تیم‎‌های واکنش سریع

مدیرعامل جمعیت هلال ‌احمر لرستان گفت: آزمون سنجش تاب و توان کشوری تیم‌های واکنش سریع به میزبانی استان برای 170 نجاتگر برگزار می‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال ‌احمر؛ محمد قدمی، مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر لرستان، گفت: برگزاری آزمون سنجش تاب و توان نیروی انسانی ماهر و متخصص برای واکنش سریع و مناسب به حوادث و انجام عملیات سریع و صحیح امداد و نجات ضروری است.

او اضافه کرد: هدف از برگزاری آزمون، میزان توان تیم‌های واکنش سریع جمعیت هلال ‌احمر در خصوص امداد و نجات در سوانح طبیعی و انسان‌ساخت با استفاده از آذوقه، جیره اضطراری و زندگی در شرایط سخت است و همچنین برگزاری آزمون‌های کارگاه‌های فنی کوهستان، کارگاه cpr، کوهپیمایی، اسکان اضطراری و … است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان اضافه کرد: در این آزمون، دستیابی از طریق نیروی انسانی توانمند، سازماندهی مناسب، آموزش مداوم، تجهیز و تمرین مستمر تیم‌های جست‌وجو و نجات و بهره‌گیری از تجارب سازمان ملل متحد و کشورهای صاحب تجربه میسر شده است.

او افزود: برگزاری این آزمون با حضور 170 نجاتگر از استان‌های لرستان، همدان، ایلام، کرمانشاه، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و چهارمحال و بختیاری به مدت 4 روز با حضور داوران سازمان امداد و نجات برگزار می‌شود./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.