12 ساعت جست‌وجو برای یافتن کوهنوردان گمشده

مدیرعامل جمعیت هلال ‌احمر آذربایجان غربی، با اشاره به تلاش 12 ساعته نجاتگران، از نجات 2 کوهنورد در منطقه کوهستانی کانی‌رش خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال ‌احمر؛ حمید محبوبی، مدیرعامل هلال ‌احمر آذربایجان غربی، گفت: ساعت ۲۰:۵۵ شامگاه روز جمعه ۱۱ خرداد ماه ۱۴۰۳، درخواست نیروهای مردمی جهت نجات کوهنوردان مفقودی در منطقه کوهستانی کانی‌رش ارتفاعات سپی ریز اشنویه به مرکز پاسخگویی اضطراری هلال احمر  گزارش شد.

او ادامه داد: بعد از دریافت گزارش، دو تیم از نجاتگران کوهستان شهرستان اشنویه و یک تیم از پایگاه امداد و نجات عین‌الروم بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.

محبوبی، افزود: نجاتگران بعد از صعود در ارتفاعات به یکی از کوهنوردان که از ناحیه مچ پا آسیب دیده بود، دسترسی پیدا کردند و پس از آتل‌بندی و اقدامات پیش بیمارستانی او را به مرکز درمانی منتقل کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال ‌احمر آذربایجان غریی با بیان این که امدادرسانی ادامه پیدا کرد، گفت: تلاش برای پیدا کردن کوهنورد دوم همچنان ادامه یافت و پس از ۱۲ ساعت جست‌وجو در ارتفاعات کانی رش، نجاتگران هلال ‌احمر، نیروهای مردمی و تیم داوطلب آفرود هلال احمر در ساعت ۹ صبح روز شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ به مفقودی دسترسی پیدا کردند و او را به صورت ایمن به پایین‌دست انتقال دادند.

گفتنی است، حادثه‌دیدگان ۲ مرد کوهنورد  ۵٠ ساله و ۴۷ ساله بودند که به دلیل نا آشنایی با محیط سخت‌گذر ارتفاعات کانی رش و جا ماندن از گروه در این ارتفاعات مفقود شده بودند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.