پیام‌های سفر به دمشق

باقری‌کنی: ایران برای مبارزه با بی‌ثباتی در منطقه و کمک به توسعه سوریه باقی می‌ماند

سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه ایران همچنان در کنار سوریه برای مبارزه با بی‌ثباتی در منطقه و همچنین کمک به توسعه سوریه باقی خواهد ماند، تصریح کرد: دو کشور بر این باورند که پایداری، امنیت و ثبات در منطقه در گرو عدم دخالت بیگانگان است.

به گزارش شهروند آنلاین، علی باقری‌کنی سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان که در سوریه حضور دارد، ظهر امروز (سه‌شنبه) پس از دیدار با فیصل مقداد وزیر خارجه این کشور در نشست خبری مشترک با همتای خود پاسخگوی سوالات خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی شدند.

در ابتدای این نشست خبری، وزیرخارجه سوریه ضمن خوش‌آمدگویی به علی‌باقری و هیات همراه، شهادت آیت‌الله رئیسی و حسین امیرعبداللهیان را تسلیت گفت و فقدان آنها را به مثابه خسران تعبیر کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان در ابتدای سخنان خود ضمن اعلام مراتب قدردانی به دلیل حُسن میزبانی طرف سوری اظهار کرد: من امروز به سوریه آمدم تا از دولت و ملت این کشور به خاطر همدردی با دولت و ملت ایران در ضایعه شهادت رئیس جمهور و وزیر امور خارجه تشکر کنم.

باقری کنی گفت: سفر من این پیام را دارد که جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته در کنار مقاومت و در برابر جنایت و اشغالگری صهیونیست‌ها ایستاده است.

او ادامه داد: ایران و سوریه دو همراه، همکار و دوست صمیمی در مسیر همکاری دوجانبه و ستون‌های اصلی ثبات و پایداری در منطقه هستند.

سرپرست وزارت امورخارجه خاطرنشان کرد: امروز به سوریه آمدم تا در برابر مهمترین مساله جهان یعنی مظلومیت مردم غزه و جنایات رژیم صهیونیستی با برادران خود رایزنی کنم و برای کمک‌رسانی به مردم مظلوم فلسطین با یکدیگر همکاری کنیم.

باقری‌کنی تاکید کرد: ایران و سوریه مفتخرند بیش از چهار دهه با یکدیگر همکاری داشته‌اند و می‌دانند که عامل بی‌ثباتی‌ها در منطقه، اشغالگری و اقدامات ضدبشری رژیم صهیونیستی است.

او با تاکید بر اینکه ایران همچنان در کنار سوریه برای مبارزه با بی‌ثباتی در منطقه و همچنین کمک به توسعه سوریه باقی خواهد ماند، تصریح کرد: دو کشور بر این باورند که پایداری، امنیت و ثبات در منطقه در گرو عدم دخالت بیگانگان در منطقه است.

دیپلمات ارشد کشورمان در پاسخ به سوالی در ارتباط با اشغال بخش‌هایی از خاک سوریه عنوان کرد: ما همواره از تمامیت ارضی کشورهای منطقه به ویژه سوریه حمایت کرده و می‌کنیم.

باقری‌کنی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص احتمال تغییرات در سیاست خارجی ایران در پی تحولات سیاسی گفت: سیاست فشار علیه جمهوری اسلامی ایران سیاست جدیدی از سوی آمریکا نیست. ملت ایران تهدیدات را به فرصت تحویل می‌کند. در سایه این فشارها ایران توانست ریشه تروریست را با کمک به سوریه و عراق بخشکاند.

او با تاکید بر اینکه در سایه همین فشارها ایران توانست عملیات مبتکرانه‌ وعده صادق را انجام و رژیم صهیونیستی را در وضعیتی انفعالی قرار دهد، اظهار داشت: با وجود فشارها ایران توانست به عضویت شانگهای و بریکس درآید و در دنیای چندجانبه‌گرایی نقش‌آفرینی داشته باشد.

سرپرست وزارت امور خارجه یادآورشد: مردم ایران اراده کرده‌اند که هدف اصلی یعنی پیشرفت را با وجود فشارها فراموش نکنند.

خبر تکمیل می شود

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.