ویرانی ناباورانه

کنعانی: ۵۵ درصد ساختمان‌ها در غزه در سایه انفعال سازمان‌های بین‌المللی تخریب شد

سخنگوی وزارت امورخارجه عنوان داشت: ۵۵ درصد از ساختمان‌ها در نوار غزه از هفتم اکتبر و در سایه انفعال کشورها و سازمان‌های بین‌المللی تخریب شده یا آسیب دیده‌اند.

به گزارش شهروند آنلاین، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در یادداشتی در حساب شخصی خود در فضای مجازی نوشت: در سایه انفعال کشورها و سازمان‌های بین‌المللی، ویرانی و کشتار دسته‌جمعی در نوار غزه به صورت جنون‌آمیز و بی‌وقفه توسط رژیم اسرائیل ادامه دارد.

او در این زمینه افزود: مرکز ماهواره‌ای سازمان ملل متحد اعلام کرد که حدود ۵۵ درصد از ساختمان‌ها در نوار غزه از ۷ اکتبر تخریب شده یا آسیب دیده‌اند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری سما، ارتش رژیم صهیونیستی امروز ۱۵ خرداد ماه به گروهی از شهروندان فلسطینی و یک دستگاه خودرو در مقابل مرکز اسکان آوارگان در شهر دیرالبلح در مرکز نوار غزه حمله کرد.

براساس آمار اولیه، در این حمله دست‌کم ۷ نفر شهید و دهها نفر دیگر زخمی شدند که شماری از آنها به بیمارستان شهدای الاقصی منتقل شدند.

پس از گذشت نزدیک به هشت ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌ روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم اشغالگر طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم صهیونیستی این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از گذشت نزدیک به هشت ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره بوده، شکست دهد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در مناطق مختلف نوارغزه و همچنین حمله به گذرگاه رفح از دست داده است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.