ریاست ایران بر کمیته امور عمومی کنفرانس بین‌المللی کار

مهدی علی آبادی، معاون نمایندگی ایران در ژنو به انتخاب دولتهای عضو سازمان بین‌المللی کار (ILO) رئیس کمیته امور عمومی ۱۱۲ امین کنفرانس بین‌المللی کار شد.

به گزارش شهروند آنلاین، مأموریت این کمیته در این دور از کنفرانس بین‌المللی کار، بحث و تبادل نظر پیرامون الغای ۴ کنوانسیون در خصوص کار زنان زیر سطح زمین، مقررات ایمنی ساخت و ساز، آمار دستمزدها و ساعت کار و بازرسی کار در مناطق غیر متروپل خواهد بود.

بر اساس اساسنامه سازمان بین‌المللی کار، کنفرانس می‌تواند با اکثریت مطلق آرا، الغای کنوانسیون‌هایی را که دیگر هدف خود را از دست داده‌اند یا به دستیابی به اهداف سازمان کمک نمی‌کنند، تصویب کند. الغای این چهار کنوانسیون بخشی از فرآیند بازنگری استانداردهای سازمان برای داشتن مجموعه‌ای از استانداردهای بین‌المللی کار قوی و بروز است.

کمیته امور عمومی مهمترین بازوی فرعی تصمیم‌گیری در کنفرانس بین‌المللی کار است. نمایندگان دولت‌ها، گروه‌های کارگری و گروه‌های کارفرمایی از ۲۸ کشور عضو هیأت مدیره سازمان بین‌المللی کار و معاونین آنان در کمیته عضویت دارند.

جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای بنیان‌گذار و اعضای فعال سازمان بین‌المللی کار است که در ۲۶ سال گذشته تا‌کنون به عنوان عضو هیأت مدیره و در سال گذشته هماهنگ کننده گروه آسیا اقیانوسیه در این سازمان بوده است.

بکصد و دوازدهمین اجلاس کنفرانس بین‌المللی کار دیروز ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ در ژنو رسما آغاز به کار کرد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.