کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق یعنی شانس دریافت خودرو

مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: مشترکان صنعت برق امسال اگر ۱۰ درصد مصرف خود را مدیریت کنند از جوایزی مثل «خودرو» برخوردار می‌شوند.

به گزارش شهروند آْنلاین، مصطفی رجبی مشهدی افزود: امسال مشترکانی که رعایت کنند، علاوه بر قبض رایگان از جوایز متعدد دیگری به ‌قید قرعه برخوردار خواهند شد.

او به همکاری خوب مردم در 2 سال گذشته با صنعت برق اشاره کرد و گفت: 40 درصد مشترکان از پاداش برخوردار شدند و یک‌سوم نیز از قبض برق رایگان برخوردار شدند.

مدیرعامل توانیر ادامه‌ داد: امسال با در نظر گرفتن جوایز علاوه بر پاداش‌های سال گذشته انتظار مشارکت بیشتر مردم در برنامه‌های مدیریت مصرف را داریم.

رجبی مشهدی از اختصاص 300 خودرو مثل دنا و تارا برای مشترکانی که صرفه‌جویی کنند خبر داد و گفت: علاوه بر اینها لوازم‌ خانگی برقی کم‌مصرف و لوازم دیجیتال نیز جزو این جوایز است.

ساعات اداری تغییر می‌کند

او در ادامه بیان ‌داشت: امسال هم بر اساس مصوبه هیات وزیران ساعت کاری از نیمه خردادماه تا نیمه شهریور تغییر خواهد کرد.

مدیرعامل توانیر افزود: این ساعت از 6 صبح تا 13 خواهد بود و سبب خواهد شد تا به میزان یک‌هزار و 500 مگاوات کاهش مصرف داشته باشیم.

رجبی مشهدی در باره علت خاتمه ساعت کار از ساعت 13 گفت: ساعت 13 اوج مصرف بار شبکه است؛ بنابراین تعطیل‌شدن بخش اداری و خاموش‌کردن وسایل سرمایشی بسیار کمک خواهد کرد.

او میزان ناترازی برق در سال‌های گذشته را بین 14 تا 15 هزار مگاوات دانست و ادامه داد: امسال با اقدام‌های انجام شده این رقم به 10 هزار مگاوات کاهش ‌یافته است.

مدیرعامل توانیر به‌ اضافه شدن 9 هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اشاره کرد که سبب کاهش ناترازی شده است.

رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: روند رشد مصرف بسیار شتابان است براین‌اساس بهینه‌سازی مصرف ضروری است.

او ادامه داد: روز گذشته میزان مصرف 68 هزار مگاوات با رشد 10 درصدی بود که رشد بالایی است و انتظار می‌رود با مشارکت مردم برق پایدار تأمین می‌شود./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.